TENDENZ HÅRPLEIE AS
Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 171 332 209 | 172 146 702 | 166 153 103 | 156 713 863 |
| Driftskostnader | 162 064 582 | 161 027 783 | 153 520 687 | 143 785 613 |
| Driftsresultat | 9 267 628 | 11 118 919 | 12 632 415 | 12 928 250 |
| Resultat før skatt | 9 625 877 | 11 283 888 | 12 887 157 | 13 106 682 |
| Årsresultat | 7 480 090 | 7 380 249 | 10 131 471 | 10 272 240 |
| Driftsmargin | 5,4 % | 6,5 % | 7,6 % | 8,2 % |
| Nettomargin | 4,4 % | 4,3 % | 6,1 % | 6,6 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 53 522 784 | 59 457 730 | 59 739 112 | 59 035 559 |
| Egenkapital | 22 638 492 | 15 158 402 | 22 637 553 | 22 506 082 |
| Sum gjeld | 30 884 292 | 44 299 328 | 37 101 559 | 36 529 478 |
| Kortsiktig gjeld | 24 661 704 | 37 669 328 | 37 101 559 | 36 529 478 |
| Egenkapitalandel | 42,3 % | 25,5 % | 37,9 % | 38,1 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Ledelse og styre
- Jørgen Halfdan Nørstenæsstyreleder
- Lene Kristin Narverud
- Henrik Nørstenæs Torper
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Engroshandel med parfyme og kosmetikk i Oslo · Alle bransjer i Oslo
Selskaper i samme gruppe
De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme by47,8 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
202 av 248 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler35,8 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone38,7 %
- Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
8 790 av 11 746 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme by3,7 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
202 av 248 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler8,6 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone1,7 %
- Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
8 790 av 11 746 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme by2,15×
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
202 av 248 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler1,74×
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone4,39×
- Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
8 790 av 11 746 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme by0,2 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
202 av 248 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler18,7 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone7,8 %
- Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
8 790 av 11 746 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2025 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2023 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.