Hopp til innhold

TMC NORDIC AS

Org.nr. 925133124Engroshandel med parfyme og kosmetikkOSLOASStiftet 20209 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

95,6 mill.Driftsinntekter
2,1 mill.Driftsresultat
1,3 mill.Årsresultat
927 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
6,8 %
tynn
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
15,7 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
142,8 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
2,2 %
lav
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
13,65×
meget høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
7,04×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

9,3 mill.−282 '2022
18,8 mill.−2 mill.2023
41,6 mill.2,2 mill.2024
95,6 mill.1,3 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter95 646 48741 629 36618 833 5049 327 340
Driftskostnader93 520 05239 438 23420 179 5259 519 808
Driftsresultat2 126 4352 191 132−1 346 021−192 468
Resultat før skatt1 603 7732 184 094−1 965 842−281 876
Årsresultat1 323 3612 184 094−1 965 842−281 876
Driftsmargin2,2 %5,3 %−7,1 %−2,1 %
Nettomargin1,4 %5,2 %−10,4 %−3 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler13 578 08911 331 2897 911 3831 221 902
Egenkapital926 599−396 762−2 580 857−615 014
Sum gjeld12 651 49011 728 05110 492 2391 836 916
Kortsiktig gjeld12 651 49011 728 05110 492 2391 836 916
Egenkapitalandel6,8 %−3,5 %−32,6 %−50,3 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederJon Eirik Tveit
StyrelederHeidi Pernille Behrens
Styret2 medlemmer1 menn, 1 kvinner
  • Heidi Pernille Behrensstyreleder
  • Casper Bech Christensen

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Engroshandel med parfyme og kosmetikk i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by47,8 %

    Median av 62 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    202 av 248 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler48,1 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 14,4 % og 70,9 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone41,9 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 34,3 % og 56,3 %.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 814 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by4,0 %

    Median av 58 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    202 av 248 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler6,0 %

    Median av 13 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,5 % og 12,2 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone1,7 %

    Median av 17 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −6,0 % og 5,4 %.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 814 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,15×

    Median av 58 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    202 av 248 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler1,99×

    Median av 13 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,77× og 2,41×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone4,22×

    Median av 17 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,20× og 6,07×.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 814 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by0,2 %

    Median av 80 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    202 av 248 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler5,3 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,0 % og 17,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone7,8 %

    Median av 17 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −23,3 % og 18,6 %.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 814 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data