Hopp til innhold

CHANEL NORWAY AS

Org.nr. 915659438Engroshandel med parfyme og kosmetikkOSLOASStiftet 201521 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

242,7 mill.Driftsinntekter
20,9 mill.Driftsresultat
13,6 mill.Årsresultat
16,6 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
11,9 %
svak
Egenkapital i prosent av eiendelene
Likviditetsgrad
0,77×
under 1 — kortsiktig gjeld overstiger omløpsmidlene
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld
Arbeidskapital
−15 132 000 kr
negativ
Omløpsmidler minus kortsiktig gjeld
Totalkapitalrentabilitet
15,0 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
81,6 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
8,6 %
god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
7,38×
meget høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
1,74×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
Rentedekningsgrad
3489500,00×
god
Driftsresultat delt på rentekostnad

Utvikling

46,3 mill.−9,5 mill.2022
240,7 mill.−2,8 mill.2023
258,4 mill.19,7 mill.2024
242,7 mill.13,6 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter242 650 000258 389 000240 715 00046 322 000
Driftskostnader221 713 000232 453 000231 062 00054 903 000
Driftsresultat20 937 00025 935 0009 653 000−8 581 000
Resultat før skatt17 664 00018 878 000——
Årsresultat13 572 00019 703 000−2 791 000−9 530 000
Driftsmargin8,6 %10 %4 %−18,5 %
Nettomargin5,6 %7,6 %−1,2 %−20,6 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler139 325 000171 104 000162 582 00072 275 000
Egenkapital16 633 0003 061 000−16 641 000−13 850 000
Sum gjeld122 693 000168 043 000179 223 00086 125 000
Kortsiktig gjeld66 865 00059 716 000151 942 00058 797 000
Egenkapitalandel11,9 %1,8 %−10,2 %−19,2 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederNader El-Mir
StyrelederBerndt Dieter Hauptkorn
Styret3 medlemmer3 menn, 0 kvinner
  • Berndt Dieter Hauptkornstyreleder
  • Nader El-Mir
  • Fabrice Raoul

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Engroshandel med parfyme og kosmetikk i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by47,8 %

    Median av 62 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    202 av 248 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler39,6 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 35,0 % og 50,9 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone39,6 %

    Median av 19 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 24,6 % og 61,1 %.

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 746 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by3,7 %

    Median av 58 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    202 av 248 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler7,4 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,9 % og 19,3 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone5,2 %

    Median av 22 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,0 % og 9,7 %.

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 746 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,20×

    Median av 58 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    202 av 248 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler2,30×

    Median av 9 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,29× og 3,20×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone2,20×

    Median av 22 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,90× og 2,41×.

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 746 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by0,2 %

    Median av 80 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    202 av 248 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler18,7 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 12,5 % og 24,7 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone9,1 %

    Median av 22 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,9 % og 22,9 %.

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 746 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data

CHANEL NORWAY AS — regnskapstall 2022–2025 — Unrealfund