Hopp til innhold

TB VERKSTEDSENTER AS

Org.nr. 999268439Reparasjon og vedlikehold av motorvognerSTEINKJERASStiftet 201211 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

28,4 mill.Driftsinntekter
4,2 mill.Driftsresultat
3,4 mill.Årsresultat
5,6 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
42,3 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
31,3 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
60,3 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
14,7 %
god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
1,36×
moderat
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
2,13×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

20,1 mill.2,1 mill.2022
24 mill.2,5 mill.2023
24,7 mill.1,8 mill.2024
28,4 mill.3,4 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter28 385 81024 693 44424 005 37620 052 312
Driftskostnader24 218 95922 497 09020 841 48117 344 936
Driftsresultat4 166 8502 196 3543 163 8952 707 376
Resultat før skatt4 355 4392 361 6893 224 7422 738 874
Årsresultat3 397 2171 842 1172 514 7372 136 218
Driftsmargin14,7 %8,9 %13,2 %13,5 %
Nettomargin12 %7,5 %10,5 %10,7 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler13 315 64811 896 68812 614 58211 095 029
Egenkapital5 633 9175 651 4075 681 2895 662 552
Sum gjeld7 681 7326 245 2816 933 2935 432 477
Kortsiktig gjeld7 681 7326 245 2816 933 2935 432 477
Egenkapitalandel42,3 %47,5 %45 %51 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederGunnar Sem
StyrelederChristian Toverud
Styret6 medlemmer
  • Christian Toverudstyreleder
  • Ole Ingvar Myrvang Svelmo
  • Yngve Sandhaug
  • Jan Kåre Hjellupvik
  • Erlend Hallem Berge
  • Morten Langseth

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Steinkjer · Alle bransjer i Steinkjer

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by50,9 %

    Median av 27 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 30,1 % og 65,1 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 388 av 3 780 lest — 63 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler36,7 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 17,0 % og 40,5 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone64,1 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 46,0 % og 72,1 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 857 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by5,6 %

    Median av 26 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,4 % og 17,3 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 388 av 3 780 lest — 63 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler8,3 %

    Median av 6 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,7 % og 50,3 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone10,4 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,8 % og 15,6 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 857 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,30×

    Median av 26 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,81× og 3,06×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 388 av 3 780 lest — 63 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler1,24×

    Median av 6 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,13× og 3,01×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone2,20×

    Median av 9 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 2,02× og 2,35×.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 857 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by7,7 %

    Median av 30 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 388 av 3 780 lest — 63 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler3,3 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,6 % og 8,6 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone22,8 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 8,5 % og 36,7 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 857 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data