Hopp til innhold

AUTOPARTNER AS

Org.nr. 974695618Reparasjon og vedlikehold av motorvognerSTEINKJERASStiftet 199511 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

19,9 mill.Driftsinntekter
1,7 mill.Driftsresultat
1,3 mill.Årsresultat
1,9 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
28,8 %
solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
26,8 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
70,3 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
8,8 %
god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
2,47×
høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
3,05×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

17,4 mill.1,2 mill.2022
18,2 mill.1,3 mill.2023
19,5 mill.1,5 mill.2024
19,9 mill.1,3 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter19 887 13619 510 94818 175 67717 442 371
Driftskostnader−18 145 095−17 528 460−16 471 718−15 818 709
Driftsresultat1 742 0411 982 4881 703 9591 623 662
Resultat før skatt1 691 6511 935 0161 663 4891 576 069
Årsresultat1 319 3141 509 0851 297 3411 229 299
Driftsmargin8,8 %10,2 %9,4 %9,3 %
Nettomargin6,6 %7,7 %7,1 %7 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler6 512 1665 947 9325 347 7405 571 935
Egenkapital1 877 8011 521 3631 212 2781 063 871
Sum gjeld4 634 3654 426 5684 135 4624 508 064
Kortsiktig gjeld3 741 2143 487 1673 424 7093 488 457
Egenkapitalandel28,8 %25,6 %22,7 %19,1 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederAndreas Melgård
Styret2 medlemmer
  • Andreas Melgårdstyreleder
  • Pia Jannicken Sende

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Steinkjer · Alle bransjer i Steinkjer

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by50,9 %

    Median av 27 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 33,5 % og 65,1 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 388 av 3 782 lest — 63 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler59,9 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 40,4 % og 70,6 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone37,1 %

    Median av 8 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 25,5 % og 51,8 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 859 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by5,6 %

    Median av 26 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,4 % og 17,3 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 388 av 3 782 lest — 63 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler10,4 %

    Median av 13 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 2,3 % og 17,9 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone1,6 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,8 % og 5,4 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 859 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,23×

    Median av 26 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,81× og 3,06×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 388 av 3 782 lest — 63 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,44×

    Median av 13 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 2,02× og 3,06×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone3,20×

    Median av 9 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,06× og 4,27×.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 859 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by7,7 %

    Median av 30 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 388 av 3 782 lest — 63 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler8,0 %

    Median av 16 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,4 % og 23,2 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone5,0 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −2,5 % og 22,8 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 859 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data

AUTOPARTNER AS — regnskapstall 2022–2025 — Unrealfund