BILSERVICE STEINKJER AS
Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17 787 682 | 14 143 308 | 12 998 434 | 13 833 765 |
| Driftskostnader | 14 609 279 | 12 401 654 | 10 875 926 | 11 632 329 |
| Driftsresultat | 3 178 403 | 1 741 654 | 2 122 509 | 2 201 436 |
| Resultat før skatt | 3 269 086 | 1 933 143 | 4 165 900 | 2 679 417 |
| Årsresultat | 2 552 817 | 1 462 877 | 3 539 122 | 2 141 734 |
| Driftsmargin | 17,9 % | 12,3 % | 16,3 % | 15,9 % |
| Nettomargin | 14,4 % | 10,3 % | 27,2 % | 15,5 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 5 805 301 | 3 279 052 | 10 260 878 | 8 946 771 |
| Egenkapital | 1 727 925 | 775 108 | 982 231 | 4 443 109 |
| Sum gjeld | 4 077 376 | 2 503 943 | 9 278 646 | 4 503 661 |
| Kortsiktig gjeld | 4 077 376 | 2 503 943 | 9 278 646 | 4 503 661 |
| Egenkapitalandel | 29,8 % | 23,6 % | 9,6 % | 49,7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Ledelse og styre
- Petter Strandstyreleder
- Stig Ove Bjerkan
- Rune Vist
- Magnus Morken
- Gunnar Stornes
- Odd Magnar Strand
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Steinkjer · Alle bransjer i Steinkjer
Selskaper i samme gruppe
De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme by50,9 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 388 av 3 782 lest — 63 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler59,9 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone37,1 %
- Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
13 080 av 17 859 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme by5,6 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 388 av 3 782 lest — 63 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler8,8 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone1,6 %
- Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
13 080 av 17 859 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme by2,23×
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 388 av 3 782 lest — 63 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,44×
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone3,20×
- Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
13 080 av 17 859 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme by7,7 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 388 av 3 782 lest — 63 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler8,0 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone5,0 %
- Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
13 080 av 17 859 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2025 | ikke arkivert | Brønnøysundregistrene |
| 2023 | ikke arkivert | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.