Hopp til innhold

SWEGON AS

Org.nr. 933765806Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhetOSLOASStiftet 198385 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

617,3 mill.Driftsinntekter
22,9 mill.Driftsresultat
16,4 mill.Årsresultat
107,8 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
51,8 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
11,0 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
15,2 %
god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
3,7 %
lav
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,93×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
2,97×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

688,6 mill.21,5 mill.2022
696,4 mill.21,6 mill.2023
715,2 mill.31,2 mill.2024
617,3 mill.16,4 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter617 309 029715 166 501696 441 948688 586 169
Driftskostnader594 450 281674 122 919666 499 305660 360 044
Driftsresultat22 858 74841 043 58229 942 64328 226 125
Resultat før skatt22 880 91741 457 25028 974 84927 732 861
Årsresultat16 394 97531 226 18221 556 84821 471 231
Driftsmargin3,7 %5,7 %4,3 %4,1 %
Nettomargin2,7 %4,4 %3,1 %3,1 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler207 940 912232 836 354193 081 218184 978 810
Egenkapital107 785 39691 390 42095 164 238101 095 640
Sum gjeld100 155 516141 445 93497 916 98083 883 170
Kortsiktig gjeld100 155 516139 284 04794 495 96278 742 340
Egenkapitalandel51,8 %39,3 %49,3 %54,7 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederArne Håkon Burdal
StyrelederEva Irene Karlsson
Styret3 medlemmer2 menn, 1 kvinner
  • Eva Irene Karlssonstyreleder
  • Arne Håkon Burdal
  • Mats Carl Christian Olin

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by60,1 %

    Median av 66 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    529 av 736 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler60,1 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 47,1 % og 79,3 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone44,4 %

    Median av 22 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 32,8 % og 60,7 %.

  • Samme antall ansatte50-99 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 434 av 3 177 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by4,4 %

    Median av 56 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    529 av 736 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler4,3 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,0 % og 9,2 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone4,3 %

    Median av 24 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,9 % og 9,1 %.

  • Samme antall ansatte50-99 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 434 av 3 177 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,55×

    Median av 56 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    529 av 736 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler1,68×

    Median av 9 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,28× og 1,71×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone1,90×

    Median av 24 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,71× og 2,50×.

  • Samme antall ansatte50-99 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 434 av 3 177 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by2,3 %

    Median av 71 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    529 av 736 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler0,1 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,6 % og 7,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone7,5 %

    Median av 24 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 2,2 % og 14,1 %.

  • Samme antall ansatte50-99 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 434 av 3 177 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data

SWEGON AS — regnskapstall 2022–2025 — Unrealfund