Hopp til innhold

HELLERMANN TYTON AS

Org.nr. 933112705Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhetOSLOASStiftet 198014 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

124,5 mill.Driftsinntekter
5,3 mill.Driftsresultat
5,6 mill.Årsresultat
54,4 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
73,3 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
7,2 %
god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
10,3 %
god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
4,3 %
lav
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,36×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
1,68×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

96,8 mill.14,2 mill.2022
106,5 mill.13,4 mill.2023
122,3 mill.4,9 mill.2024
124,5 mill.5,6 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter124 454 235122 273 540106 494 93196 847 008
Driftskostnader119 124 022117 854 84090 085 33278 343 769
Driftsresultat5 330 2134 418 70016 409 59918 503 239
Resultat før skatt7 160 9826 294 38417 195 48418 151 070
Årsresultat5 582 3714 906 93213 403 10414 188 079
Driftsmargin4,3 %3,6 %15,4 %19,1 %
Nettomargin4,5 %4 %12,6 %14,6 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler74 230 92178 968 59066 984 86652 453 952
Egenkapital54 426 54148 844 17143 937 23930 534 135
Sum gjeld19 804 38030 124 41923 047 62721 919 817
Kortsiktig gjeld19 804 38030 124 41923 047 62721 919 817
Egenkapitalandel73,3 %61,9 %65,6 %58,2 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederKnut Gunnar Bodding
StyrelederJean-Baptiste Marie Humann-Guilleminot
Styret2 medlemmer2 menn, 0 kvinner
  • Jean-Baptiste Marie Humann-Guilleminotstyreleder
  • Knut Gunnar Bodding

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by59,0 %

    Median av 66 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    529 av 736 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler55,4 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 47,1 % og 71,6 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone44,4 %

    Median av 22 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 32,8 % og 57,2 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 859 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by4,4 %

    Median av 56 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    529 av 736 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler3,7 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,0 % og 9,2 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone4,1 %

    Median av 24 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,9 % og 9,1 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 859 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,55×

    Median av 56 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    529 av 736 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler1,70×

    Median av 9 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,28× og 2,54×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone2,02×

    Median av 24 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,72× og 2,58×.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 859 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by2,3 %

    Median av 71 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    529 av 736 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler0,1 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,6 % og 8,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone8,6 %

    Median av 24 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 2,2 % og 14,1 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 859 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data