Hopp til innhold

TOLCON AS

Org.nr. 965929304Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhetOSLOASStiftet 199315 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

90,8 mill.Driftsinntekter
−1,2 mill.Driftsresultat
−381 'Årsresultat
41,8 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
59,0 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
−1,8 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
−0,9 %
negativ
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
−1,4 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,70×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
1,28×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

111,8 mill.10,7 mill.2022
76,7 mill.1 mill.2023
159,6 mill.12,1 mill.2024
90,8 mill.−381 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter90 836 031159 601 01276 726 513111 797 283
Driftskostnader92 080 699144 982 45775 806 28798 238 021
Driftsresultat−1 244 66814 618 555920 22513 559 261
Resultat før skatt−408 49915 552 0631 353 75213 764 587
Årsresultat−381 16312 087 1121 021 31110 725 517
Driftsmargin−1,4 %9,2 %1,2 %12,1 %
Nettomargin−0,4 %7,6 %1,3 %9,6 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler70 942 70868 637 38282 994 50352 503 845
Egenkapital41 845 11838 410 17334 889 60933 868 298
Sum gjeld29 097 58930 227 20948 104 89518 635 547
Kortsiktig gjeld28 765 60930 227 20948 104 89517 971 807
Egenkapitalandel59 %56 %42 %64,5 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederOda Halvorsrud Holen
StyrelederSvein Håvard Simonsen
Styret2 medlemmer
  • Svein Håvard Simonsenstyreleder
  • Ole Melhus

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by60,1 %

    Median av 66 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    529 av 736 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler56,5 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 47,1 % og 79,3 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone73,7 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 36,5 % og 82,9 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 859 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by4,4 %

    Median av 56 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    529 av 736 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler4,3 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 2,9 % og 9,2 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone9,3 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 5,1 % og 16,2 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 859 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,62×

    Median av 56 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    529 av 736 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler1,70×

    Median av 9 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,59× og 2,54×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone1,04×

    Median av 12 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,80× og 1,22×.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 859 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by3,9 %

    Median av 71 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    529 av 736 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler3,8 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,3 % og 8,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone10,6 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 5,6 % og 15,0 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 859 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data