Hopp til innhold

SUNKOST AS

Org.nr. 959847789Engroshandel med andre næringsmidlerOSLOASStiftet 19915 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

26,6 mill.Driftsinntekter
6,1 mill.Driftsresultat
33,5 mill.Årsresultat
167,4 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
68,8 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
2,5 %
lav
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
20,0 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
22,9 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,45×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,11×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

14,2 mill.10,5 mill.2022
21,4 mill.15,3 mill.2023
22,8 mill.50,2 mill.2024
26,6 mill.33,5 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter26 571 00022 792 00021 434 00014 232 000
Driftskostnader20 487 00018 097 00016 291 00011 498 000
Driftsresultat6 084 0004 695 0005 143 0002 735 000
Resultat før skatt34 270 00050 319 00015 695 00011 064 000
Årsresultat33 514 00050 191 00015 332 00010 527 000
Driftsmargin22,9 %20,6 %24 %19,2 %
Nettomargin126,1 %220,2 %71,5 %74 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler243 347 000213 419 000168 440 000163 223 000
Egenkapital167 375 000133 861 00084 990 00069 658 000
Sum gjeld75 972 00079 558 00083 450 00093 565 000
Kortsiktig gjeld70 759 00071 917 00072 842 00079 879 000
Egenkapitalandel68,8 %62,7 %50,5 %42,7 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederAnders Gerhard David Kjellén
StyrelederBjarte Røyrvik
Styret4 medlemmer
  • Bjarte Røyrvikstyreleder
  • Henning Jørnsen
  • Beate Christin Higley Storrusten
  • Børre Loe Nordheim-Larsen

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Engroshandel med andre næringsmidler i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by52,1 %

    Median av 87 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    353 av 430 lest — 82 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler37,0 %

    Median av 6 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 26,2 % og 44,5 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone80,0 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 64,3 % og 93,1 %.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 827 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by1,5 %

    Median av 100 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    353 av 430 lest — 82 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler7,6 %

    Median av 6 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −7,8 % og 23,9 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−158,2 %

    Median av 15 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1366,1 % og −13,2 %.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 827 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,83×

    Median av 100 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    353 av 430 lest — 82 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler1,87×

    Median av 6 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,78× og 3,23×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,05×

    Median av 15 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,02× og 0,16×.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 827 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−0,8 %

    Median av 126 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    353 av 430 lest — 82 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler15,3 %

    Median av 6 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −14,6 % og 37,8 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−6,2 %

    Median av 15 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −37,2 % og −0,2 %.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 827 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data