Hopp til innhold

AM PM BRANDS AS

Org.nr. 932123916Engroshandel med andre næringsmidlerOSLOASStiftet 2023

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

22,3 mill.Driftsinntekter
4,5 mill.Driftsresultat
3,5 mill.Årsresultat
2,6 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
22,1 %
solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
37,8 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
131,0 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
20,3 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
3,52×
høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
1,86×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

——2022
——2023
11,9 mill.1,6 mill.2024
22,3 mill.3,5 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter22 256 83611 939 754——
Driftskostnader17 732 79810 041 931——
Driftsresultat4 524 0381 897 822——
Resultat før skatt4 446 6721 799 5374−960 430
Årsresultat3 466 2571 610 203——
Driftsmargin20,3 %15,9 %——
Nettomargin15,6 %13,5 %——

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler11 960 7103 128 1001 268 2480
Egenkapital2 646 0291 579 773569 5700
Sum gjeld9 314 6811 548 327698 678—
Kortsiktig gjeld9 314 6811 548 327——
Egenkapitalandel22,1 %50,5 %44,9 %—
Balansen går oppJaJaJa—

Ledelse og styre

Daglig lederMari-Ann Hamre Hannestad
StyrelederPernille Helene Martinsen Flinder
Styret3 medlemmer2 menn, 1 kvinner
  • Pernille Helene Martinsen Flinderstyreleder
  • Lars Andreas Paulsen Bastiansen
  • Riulf Frederik Rustad

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Engroshandel med andre næringsmidler i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by54,3 %

    Median av 87 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    353 av 430 lest — 82 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler51,4 %

    Median av 21 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 29,5 % og 71,5 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone47,6 %

    Median av 26 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 20,2 % og 67,0 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 250 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by1,5 %

    Median av 100 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    353 av 430 lest — 82 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler2,9 %

    Median av 20 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,5 % og 7,2 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone2,8 %

    Median av 31 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 250 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,77×

    Median av 100 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    353 av 430 lest — 82 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler1,83×

    Median av 20 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,09× og 2,45×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone2,00×

    Median av 31 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 250 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−0,8 %

    Median av 126 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    353 av 430 lest — 82 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler5,2 %

    Median av 22 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,1 % og 10,7 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone4,6 %

    Median av 31 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 250 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 3 av 3 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data