Hopp til innhold

LIFELINE PHARMA AS

Org.nr. 945808217Engroshandel med andre næringsmidlerOSLOASStiftet 1987

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

27,1 mill.Driftsinntekter
4,1 mill.Driftsresultat
4,1 mill.Årsresultat
2,7 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Merknader i regnskapet

Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.

  • 2023Konklusjon med forbehold

    daglig leder Velle Revisjon AS Til generalforsamlingen i Lifeline Pharma AS Uavhengig revisors beretning Konklusjon med forbehold Vi har revidert Lifeline Pharma AS' sitt årsregnskap som består av balanse per
  • 2022Konklusjon med forbehold

    daglig leder Velle Revisjon AS Til generalforsamlingen i Lifeline Pharma AS Uavhengig revisors beretning Konklusjon med forbehold Vi har revidert Lifeline Pharma AS' sitt årsregnskap som består av balanse per

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
11,7 %
svak
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
17,8 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
148,7 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
15,3 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
7,52×
meget høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
1,17×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

18,1 mill.794 '2022
18,7 mill.−1,4 mill.2023
20,2 mill.328 '2024
27,1 mill.4,1 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter27 120 87520 211 14518 734 60618 095 726
Driftskostnader22 980 35719 836 74519 414 47317 043 425
Driftsresultat4 140 518374 399−679 8671 052 301
Resultat før skatt4 053 100327 643−1 394 743793 929
Årsresultat4 053 100327 643−1 394 743793 929
Driftsmargin15,3 %1,9 %−3,6 %5,8 %
Nettomargin14,9 %1,6 %−7,4 %4,4 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler23 223 4017 853 28316 928 99312 791 289
Egenkapital2 725 463−1 327 637−1 655 280−260 537
Sum gjeld20 497 9379 180 91918 584 27313 051 826
Kortsiktig gjeld9 318 3552 748 0615 652 1188 866 954
Egenkapitalandel11,7 %−16,9 %−9,8 %−2 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederYunlin Zhan
StyrelederVegard Moltubakk
Styret1 medlemmer

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Engroshandel med andre næringsmidler i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by54,3 %

    Median av 87 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    353 av 430 lest — 82 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler51,4 %

    Median av 21 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 29,5 % og 71,5 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone57,5 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 42,7 % og 78,0 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 226 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by1,5 %

    Median av 100 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    353 av 430 lest — 82 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler2,9 %

    Median av 20 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,5 % og 7,2 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone1,0 %

    Median av 18 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −12,0 % og 12,2 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 226 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,83×

    Median av 100 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    353 av 430 lest — 82 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler1,85×

    Median av 20 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,09× og 2,45×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone1,12×

    Median av 18 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,91× og 1,24×.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 226 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−0,8 %

    Median av 126 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    353 av 430 lest — 82 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler5,2 %

    Median av 22 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,1 % og 10,7 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone1,0 %

    Median av 18 selskaper · vi har lest 98 % av de 128 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −13,7 % og 15,7 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 226 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data