Hopp til innhold

BRANNMESTEREN BORETTSLAG

Org.nr. 929126475Aktiviteter i borettslag og boligsameierSTEINKJERBRLStiftet 2022

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

2,9 mill.Driftsinntekter
2,1 mill.Driftsresultat
80 'Årsresultat
571 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
0,9 %
tynn
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
3,5 %
lav
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
14,0 %
god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
72,4 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
105,00×
meget høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,05×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

1 mill.294 '2022
2,6 mill.50 '2023
3 mill.78 '2024
2,9 mill.80 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter2 916 6522 995 3562 643 0601 037 542
Driftskostnader804 983766 805726 361122 260
Driftsresultat2 111 6692 228 5511 916 699915 282
Resultat før skatt————
Årsresultat80 08977 52449 818293 664
Driftsmargin72,4 %74,4 %72,5 %88,2 %
Nettomargin2,7 %2,6 %1,9 %28,3 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler60 535 76860 498 98460 401 41960 208 047
Egenkapital571 094491 006413 482363 664
Sum gjeld59 964 67460 007 97859 987 93759 844 383
Kortsiktig gjeld484 674527 978507 937364 383
Egenkapitalandel0,9 %0,8 %0,7 %0,6 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

StyrelederSolveig Kleven
Styret4 medlemmer1 menn, 3 kvinner
  • Solveig Klevenstyreleder
  • Tone Stjerne
  • Svein Erik Ringseth
  • Synnøve Lien

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Aktiviteter i borettslag og boligsameier i Steinkjer · Alle bransjer i Steinkjer

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by35,2 %

    Median av 17 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 13,1 % og 59,1 %.

  • Samme bransje i Norge27,0 %

    Median av 6469 selskaper · vi har lest 96 % av de 10 039 som står i registeret

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler17,0 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 6,8 % og 27,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone35,2 %

    Median av 17 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 13,1 % og 59,1 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by37,0 %

    Median av 20 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 16,2 % og 55,3 %.

  • Samme bransje i Norge35,9 %

    Median av 9107 selskaper · vi har lest 96 % av de 10 039 som står i registeret

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler55,8 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 53,9 % og 62,9 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone37,0 %

    Median av 20 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 16,2 % og 55,3 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by0,09×

    Median av 20 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,06× og 0,13×.

  • Samme bransje i Norge0,11×

    Median av 9124 selskaper · vi har lest 96 % av de 10 039 som står i registeret

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler0,06×

    Median av 4 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,06× og 0,08×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,09×

    Median av 20 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,06× og 0,13×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by3,5 %

    Median av 20 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,7 % og 4,4 %.

  • Samme bransje i Norge3,4 %

    Median av 9260 selskaper · vi har lest 96 % av de 10 039 som står i registeret

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler3,5 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,5 % og 5,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone3,5 %

    Median av 20 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,7 % og 4,4 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data