Hopp til innhold

LØYTNANTEN STEINKJER BORETTSLAG

Org.nr. 989530992Aktiviteter i borettslag og boligsameierSTEINKJERBRLStiftet 2006

Årsregnskap 2021–2024, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2024

2,2 mill.Driftsinntekter
1,4 mill.Driftsresultat
376 'Årsresultat
4,4 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2024

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
13,1 %
svak
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
4,3 %
lav
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
8,6 %
lav
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
63,6 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
6,63×
meget høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,07×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

1,6 mill.496 '2021
1,6 mill.372 '2022
2,2 mill.290 '2023
2,2 mill.376 '2024

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2024202320222021
Driftsinntekter2 249 4002 189 4001 638 8681 622 423
Driftskostnader819 776963 631734 673704 728
Driftsresultat1 429 6241 225 769904 195917 695
Resultat før skatt375 581289 546——
Årsresultat375 581289 546371 705496 251
Driftsmargin63,6 %56 %55,2 %56,6 %
Nettomargin16,7 %13,2 %22,7 %30,6 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2024202320222021
Sum eiendeler33 410 72333 065 81532 703 24932 188 856
Egenkapital4 376 6334 001 0513 711 5053 339 800
Sum gjeld29 034 09029 064 76428 991 74428 849 057
Kortsiktig gjeld263 545294 219221 19978 512
Egenkapitalandel13,1 %12,1 %11,3 %10,4 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

StyrelederHåvard Groth
Styret5 medlemmer
  • Håvard Grothstyreleder
  • Tore Røsegg
  • Margret Lilja Edvaldsdottir
  • Gerd Karine Ringstad
  • Gunvor Synøve Lie

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Aktiviteter i borettslag og boligsameier i Steinkjer · Alle bransjer i Steinkjer

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by35,2 %

    Median av 17 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 9,9 % og 59,1 %.

  • Samme bransje i Norge27,0 %

    Median av 6469 selskaper · vi har lest 96 % av de 10 039 som står i registeret

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler41,2 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 13,2 % og 53,3 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone35,2 %

    Median av 17 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 9,9 % og 59,1 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by37,0 %

    Median av 20 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 16,2 % og 55,3 %.

  • Samme bransje i Norge35,9 %

    Median av 9107 selskaper · vi har lest 96 % av de 10 039 som står i registeret

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler23,5 %

    Median av 10 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 10,6 % og 53,9 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone37,0 %

    Median av 20 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 16,2 % og 55,3 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by0,09×

    Median av 20 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,06× og 0,13×.

  • Samme bransje i Norge0,11×

    Median av 9124 selskaper · vi har lest 96 % av de 10 039 som står i registeret

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler0,09×

    Median av 10 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,06× og 0,10×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,09×

    Median av 20 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,06× og 0,13×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by3,5 %

    Median av 20 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,7 % og 4,4 %.

  • Samme bransje i Norge3,4 %

    Median av 9260 selskaper · vi har lest 96 % av de 10 039 som står i registeret

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler2,5 %

    Median av 10 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,6 % og 4,1 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone3,5 %

    Median av 20 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,7 % og 4,4 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2024ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2022ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data