Hopp til innhold

BORETTSLAGET VAKTA STEINKJER

Org.nr. 991979905Aktiviteter i borettslag og boligsameierSTEINKJERBRLStiftet 2007

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

3,5 mill.Driftsinntekter
1,8 mill.Driftsresultat
−123 'Årsresultat
1,2 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
2,1 %
tynn
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
3,3 %
lav
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
−10,5 %
negativ
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
51,3 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
45,88×
meget høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,06×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

2,4 mill.126 '2022
2,7 mill.114 '2023
3,5 mill.−81 '2024
3,5 mill.−123 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter3 532 1423 528 8722 689 5392 380 144
Driftskostnader1 718 9121 649 7861 625 8161 318 201
Driftsresultat1 813 2301 879 0861 063 7231 061 942
Resultat før skatt————
Årsresultat−122 839−80 725113 993125 609
Driftsmargin51,3 %53,2 %39,6 %44,6 %
Nettomargin−3,5 %−2,3 %4,2 %5,3 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler54 761 08754 870 52354 788 73854 673 775
Egenkapital1 168 1651 291 0041 371 7291 227 736
Sum gjeld53 592 92253 579 51953 417 00953 446 039
Kortsiktig gjeld357 922344 519182 009181 039
Egenkapitalandel2,1 %2,4 %2,5 %2,2 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

StyrelederLena Høyem
Styret4 medlemmer
  • Lena Høyemstyreleder
  • Kristina Lorvik Veie
  • Karl Petter Ervik
  • Kristian Fondal Susegg

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Aktiviteter i borettslag og boligsameier i Steinkjer · Alle bransjer i Steinkjer

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by35,2 %

    Median av 17 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 13,1 % og 59,1 %.

  • Samme bransje i Norge27,0 %

    Median av 6469 selskaper · vi har lest 96 % av de 10 039 som står i registeret

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler17,0 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 6,5 % og 27,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone35,2 %

    Median av 17 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 13,1 % og 59,1 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by37,0 %

    Median av 20 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 16,2 % og 58,0 %.

  • Samme bransje i Norge35,9 %

    Median av 9107 selskaper · vi har lest 96 % av de 10 039 som står i registeret

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler64,7 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 56,4 % og 74,5 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone37,0 %

    Median av 20 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 16,2 % og 58,0 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by0,09×

    Median av 20 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,06× og 0,13×.

  • Samme bransje i Norge0,11×

    Median av 9124 selskaper · vi har lest 96 % av de 10 039 som står i registeret

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler0,06×

    Median av 4 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,06× og 0,08×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,09×

    Median av 20 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,06× og 0,13×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by3,5 %

    Median av 20 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,7 % og 4,4 %.

  • Samme bransje i Norge3,4 %

    Median av 9260 selskaper · vi har lest 96 % av de 10 039 som står i registeret

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler3,5 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,5 % og 5,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone3,5 %

    Median av 20 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,7 % og 4,4 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data