Hopp til innhold

AM-HOLDING AS

Org.nr. 915838782Reparasjon og vedlikehold av motorvognerSPARBUASStiftet 2015

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

0Driftsinntekter
−36 'Driftsresultat
831 'Årsresultat
5,3 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
62,7 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
−0,4 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
15,7 %
god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Gjeldsgrad
0,60×
lav
Gjeld delt på egenkapital
  • Selskapet oppgir ingen driftsinntekter. Driftsmargin og kapitalens omløpshastighet er derfor ikke regnet ut.
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

01 mill.2022
01 mill.2023
01 mill.2024
0831 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter0000
Driftskostnader−36 060−31 713−25 321−18 651
Driftsresultat−36 060−31 713−25 321−18 651
Resultat før skatt831 2561 037 0971 004 6841 032 721
Årsresultat831 2561 037 0971 004 6841 032 721
Driftsmargin————
Nettomargin————

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler8 451 9218 501 3837 751 4687 134 302
Egenkapital5 295 6524 764 3963 877 3003 072 616
Sum gjeld3 156 2693 736 9873 874 1684 061 686
Kortsiktig gjeld288 828637 1351 074 1701 028 354
Egenkapitalandel62,7 %56 %50 %43,1 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

StyrelederAndreas Melgård
Styret1 medlemmer1 menn, 0 kvinner

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Steinkjer · Alle bransjer i Steinkjer

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by46,0 %

    Median av 27 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 30,1 % og 65,1 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 388 av 3 782 lest — 63 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler55,7 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 32,0 % og 70,6 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake

    Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by5,8 %

    Median av 27 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,1 % og 16,7 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 388 av 3 782 lest — 63 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler9,6 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 2,7 % og 16,9 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake

    Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,26×

    Median av 27 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,09× og 3,06×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 388 av 3 782 lest — 63 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,73×

    Median av 14 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 2,06× og 3,06×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake

    Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by7,9 %

    Median av 30 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 388 av 3 782 lest — 63 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler8,7 %

    Median av 16 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,5 % og 24,9 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake

    Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data