Hopp til innhold

STEINKJER BIL EIENDOM AS

Org.nr. 937199546Reparasjon og vedlikehold av motorvognerSTEINKJERASStiftet 1985

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

3,6 mill.Driftsinntekter
2,2 mill.Driftsresultat
580 'Årsresultat
4,7 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
16,5 %
svak
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
7,9 %
god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
12,5 %
god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
61,8 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
5,07×
meget høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,13×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

3 mill.400 '2022
3,6 mill.477 '2023
3,6 mill.640 '2024
3,6 mill.580 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter3 600 0003 600 0003 600 0003 000 000
Driftskostnader1 375 2771 238 1101 492 0211 355 808
Driftsresultat2 224 7232 361 8902 107 9791 644 192
Resultat før skatt743 914820 212611 647513 020
Årsresultat579 518640 287477 102400 134
Driftsmargin61,8 %65,6 %58,6 %54,8 %
Nettomargin16,1 %17,8 %13,3 %13,3 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler28 222 73535 114 32436 793 48237 683 595
Egenkapital4 650 7319 693 8559 693 8559 216 753
Sum gjeld23 572 00425 420 46927 099 62728 466 842
Kortsiktig gjeld932 757877 513668 593164 735
Egenkapitalandel16,5 %27,6 %26,3 %24,5 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederTrond Landsem
StyrelederBørre Anton Olsen
Styret4 medlemmer
  • Børre Anton Olsenstyreleder
  • Trond Landsem
  • Geir Jørgen Landsem
  • Arnstein Landsem

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Steinkjer · Alle bransjer i Steinkjer

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by50,9 %

    Median av 27 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 33,5 % og 65,1 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 388 av 3 782 lest — 63 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler37,2 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 27,1 % og 43,1 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone37,1 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 32,1 % og 45,9 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by5,6 %

    Median av 26 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,4 % og 15,4 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 388 av 3 782 lest — 63 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler7,9 %

    Median av 6 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,7 % og 15,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone18,7 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −632,8 % og 71,1 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,30×

    Median av 26 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,68× og 3,06×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 388 av 3 782 lest — 63 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler2,24×

    Median av 6 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,63× og 3,01×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,11×

    Median av 5 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,09× og 0,11×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by7,7 %

    Median av 30 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 388 av 3 782 lest — 63 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler3,3 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,6 % og 20,3 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone2,1 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,4 % og 9,0 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data