Hopp til innhold

BRAUTEN HOLDING AS

Org.nr. 938459371Reparasjon og vedlikehold av motorvognerBEITSTADASStiftet 1986

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

400 'Driftsinntekter
330 'Driftsresultat
330 'Årsresultat
1,4 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
36,9 %
solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
9,0 %
god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
24,4 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
82,5 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
1,71×
moderat
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,11×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

—2,8 mill.2022
—30 '2023
0−353 '2024
400 '330 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter400 0000——
Driftskostnader70 076835 93738 59070 881
Driftsresultat329 925−835 937−38 590−70 881
Resultat før skatt329 873164 063−38 7482 819 953
Årsresultat329 873−352 53630 2232 840 334
Driftsmargin82,5 %———
Nettomargin82,5 %———

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler3 663 0971 087 6141 878 3201 908 542
Egenkapital1 352 7431 022 8691 875 4051 905 628
Sum gjeld2 310 35464 7452 9142 914
Kortsiktig gjeld2 307 44061 830——
Egenkapitalandel36,9 %94 %99,8 %99,8 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederPetter Brauten
Styret1 medlemmer

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Steinkjer · Alle bransjer i Steinkjer

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by50,9 %

    Median av 27 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 30,1 % og 65,1 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 388 av 3 782 lest — 63 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler59,9 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 35,5 % og 70,6 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone27,4 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 17,3 % og 45,9 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by5,6 %

    Median av 26 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,4 % og 15,4 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 388 av 3 782 lest — 63 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler8,8 %

    Median av 13 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 2,3 % og 14,1 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone18,7 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −632,8 % og 61,8 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,30×

    Median av 26 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,68× og 3,06×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 388 av 3 782 lest — 63 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler3,02×

    Median av 13 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 2,19× og 3,06×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,11×

    Median av 5 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,09× og 0,13×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by7,7 %

    Median av 30 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 388 av 3 782 lest — 63 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler8,0 %

    Median av 16 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,4 % og 24,9 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone2,1 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 97 % av de 31 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,4 % og 7,9 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data