Hopp til innhold

VESTLAND INVEST AS

Org.nr. 824587892Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangørerOSLOASStiftet 2020

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

240 'Driftsinntekter
−362 'Driftsresultat
5,8 mill.Årsresultat
341,4 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
93,5 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Likviditetsgrad
1,99×
god
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld
Arbeidskapital
19 787 996 kr
Omløpsmidler minus kortsiktig gjeld
Totalkapitalrentabilitet
−0,1 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
1,7 %
lav
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
−150,9 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,07×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,00×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
Rentedekningsgrad
−0,16×
driftsresultatet dekker ikke rentene
Driftsresultat delt på rentekostnad

Utvikling

60 '37,9 mill.2022
72 '37,9 mill.2023
72 '26,3 mill.2024
240 '5,8 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter240 00072 00072 00060 000
Driftskostnader602 0942 400 4523 423 2591 178 785
Driftsresultat−362 094−2 328 452−3 351 259−1 118 785
Resultat før skatt5 799 32226 278 67437 925 44969 209 642
Årsresultat5 799 32226 278 67437 925 44937 925 449
Driftsmargin−150,9 %———
Nettomargin2 416,4 %———

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler364 997 825378 054 610344 178 732339 357 542
Egenkapital341 447 078335 647 756309 369 082300 338 633
Sum gjeld23 550 74742 406 85434 809 65039 018 909
Kortsiktig gjeld20 050 72738 906 83431 309 63035 518 889
Egenkapitalandel93,5 %88,8 %89,9 %88,5 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

StyrelederErik Langaker
Styret2 medlemmer1 menn, 1 kvinner
  • Erik Langakerstyreleder
  • Clementine Margrethe Munch-Thore

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by59,4 %

    Median av 137 selskaper · vi har lest 101 % av de 179 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    762 av 1 043 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    762 av 1 043 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone61,9 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 101 % av de 179 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 53,2 % og 78,5 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by0,7 %

    Median av 123 selskaper · vi har lest 101 % av de 179 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    762 av 1 043 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    762 av 1 043 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−222,5 %

    Median av 16 selskaper · vi har lest 101 % av de 179 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −829,3 % og −16,1 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,65×

    Median av 123 selskaper · vi har lest 101 % av de 179 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    762 av 1 043 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    762 av 1 043 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,04×

    Median av 16 selskaper · vi har lest 101 % av de 179 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,02× og 0,10×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−0,6 %

    Median av 174 selskaper · vi har lest 101 % av de 179 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    762 av 1 043 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    762 av 1 043 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−13,0 %

    Median av 16 selskaper · vi har lest 101 % av de 179 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −23,3 % og −0,8 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data