Hopp til innhold

PROUNITE AS

Org.nr. 918181024Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangørerOSLOASStiftet 2016

Årsregnskap 2021–2024, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2024

298 'Driftsinntekter
−6,3 mill.Driftsresultat
−6,3 mill.Årsresultat
−3 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Merknader i regnskapet

Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.

  • 2024Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Selskapets ledelse vurderer derfor at det per dags dato ikke foreligger vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift, og regnskapet er utarbeidet under forutsetning om fortsatt drift.
  • 2023Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Selskapets ledelse vurderer derfor at det per dags dato ikke foreligger vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift, og regnskapet er utarbeidet under forutsetning om fortsatt drift.

Nøkkeltall 2024

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Likviditetsgrad
9,55×
meget god
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld
Arbeidskapital
4 916 037 kr
Omløpsmidler minus kortsiktig gjeld
Totalkapitalrentabilitet
−45,2 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Driftsmargin
−2109,1 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Kapitalens omløpshastighet
0,02×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
Rentedekningsgrad
−391,34×
driftsresultatet dekker ikke rentene
Driftsresultat delt på rentekostnad
  • Egenkapitalen er negativ (−3 009 560 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.

Utvikling

2 mill.−3,3 mill.2021
27,2 mill.−3,6 mill.2022
568 '−10,2 mill.2023
298 '−6,3 mill.2024

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2024202320222021
Driftsinntekter298 463568 10727 211 2382 004 960
Driftskostnader6 593 2376 696 25527 142 2905 262 258
Driftsresultat−6 294 774−6 128 14868 948−3 257 298
Resultat før skatt−6 328 329−10 211 763−3 575 068−3 268 484
Årsresultat−6 328 329−10 211 763−3 575 068−3 268 484
Driftsmargin−2 109,1 %−1 078,7 %0,3 %−162,5 %
Nettomargin−2 120,3 %−1 797,5 %−13,1 %−163 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2024202320222021
Sum eiendeler13 915 53112 200 6468 448 6879 672 544
Egenkapital−3 009 5602 993 5618 082 2449 157 313
Sum gjeld16 925 0929 207 084366 443515 232
Kortsiktig gjeld575 092207 084366 443515 232
Egenkapitalandel−21,6 %24,5 %95,7 %94,7 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederEspen Berg Knutsen
StyrelederOle Richard Anfinnsen
Styret3 medlemmer3 menn, 0 kvinner
  • Ole Richard Anfinnsenstyreleder
  • Jack Helge Holand
  • Anders Kjær

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by59,5 %

    Median av 138 selskaper · vi har lest 100 % av de 181 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    762 av 1 046 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler29,1 %

    Median av 11 selskaper · vi har lest 100 % av de 181 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 9,7 % og 58,7 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone64,2 %

    Median av 13 selskaper · vi har lest 100 % av de 181 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 57,5 % og 81,8 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by0,7 %

    Median av 123 selskaper · vi har lest 100 % av de 181 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    762 av 1 046 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler2,0 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 100 % av de 181 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −23,8 % og 6,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−172,0 %

    Median av 16 selskaper · vi har lest 100 % av de 181 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −674,1 % og −16,1 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,65×

    Median av 123 selskaper · vi har lest 100 % av de 181 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    762 av 1 046 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler1,74×

    Median av 9 selskaper · vi har lest 100 % av de 181 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,26× og 2,69×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,04×

    Median av 16 selskaper · vi har lest 100 % av de 181 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,02× og 0,10×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−0,5 %

    Median av 174 selskaper · vi har lest 100 % av de 181 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    762 av 1 046 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler−0,2 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 100 % av de 181 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,0 % og 6,2 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−9,9 %

    Median av 16 selskaper · vi har lest 100 % av de 181 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −14,8 % og 0,0 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2024Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2022Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data