VARMETEKNIKK AS
Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 79 076 175 | 60 246 092 | 76 961 858 | 57 642 959 |
| Driftskostnader | 72 115 424 | 57 199 274 | 63 157 796 | 49 467 332 |
| Driftsresultat | 6 960 751 | 3 046 818 | 13 804 062 | 8 175 627 |
| Resultat før skatt | 6 782 292 | 2 793 637 | 13 982 104 | 8 138 239 |
| Årsresultat | 5 281 906 | 2 174 648 | 10 898 429 | 6 342 777 |
| Driftsmargin | 8,8 % | 5,1 % | 17,9 % | 14,2 % |
| Nettomargin | 6,7 % | 3,6 % | 14,2 % | 11 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 38 573 861 | 23 318 325 | 39 189 749 | 24 843 763 |
| Egenkapital | 9 641 768 | 5 829 862 | 9 935 215 | 16 036 786 |
| Sum gjeld | 28 932 093 | 17 488 463 | 29 254 534 | 8 806 977 |
| Kortsiktig gjeld | 28 932 093 | 17 488 463 | 29 254 534 | 8 806 977 |
| Egenkapitalandel | 25 % | 25 % | 25,4 % | 64,6 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Ledelse og styre
- Kjell Bernt Kallandstyreleder
- Trond Tjemsland
- Jo Helge Gilje
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr i Oslo · Alle bransjer i Oslo
Selskaper i samme gruppe
De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme by47,4 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
367 av 478 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler49,2 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone43,8 %
- Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
8 790 av 11 746 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme by3,9 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
367 av 478 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler4,9 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone4,2 %
- Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
8 790 av 11 746 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme by2,00×
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
367 av 478 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler2,20×
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone2,20×
- Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
8 790 av 11 746 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme by3,3 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
367 av 478 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler8,1 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone8,6 %
- Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
8 790 av 11 746 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2025 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2023 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.