Hopp til innhold

FM MATTSSON NORWAY AS

Org.nr. 980347745Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyrOSLOASStiftet 199812 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

71,7 mill.Driftsinntekter
2,1 mill.Driftsresultat
1,8 mill.Årsresultat
6,7 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
35,1 %
solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
11,2 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
27,0 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
3,0 %
lav
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
1,85×
moderat
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
3,76×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

75,3 mill.1,8 mill.2022
71,4 mill.1,8 mill.2023
69,1 mill.1,7 mill.2024
71,7 mill.1,8 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter71 667 97669 051 85371 410 95575 316 395
Driftskostnader69 541 79067 004 33569 287 15873 054 973
Driftsresultat2 126 1872 047 5182 123 7972 261 422
Resultat før skatt2 359 5952 217 0182 322 4682 396 310
Årsresultat1 808 4781 680 3671 757 8061 804 679
Driftsmargin3 %3 %3 %3 %
Nettomargin2,5 %2,4 %2,5 %2,4 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler19 035 58117 884 15018 808 41921 554 814
Egenkapital6 687 4904 879 0133 198 6456 940 840
Sum gjeld12 348 09113 005 13715 609 77414 613 974
Kortsiktig gjeld12 348 09113 005 13715 609 77414 613 974
Egenkapitalandel35,1 %27,3 %17 %32,2 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederMartin John Gallacher
StyrelederJan Fredrik Skarp
Styret3 medlemmer
  • Jan Fredrik Skarpstyreleder
  • Martin John Gallacher
  • Hansjons Anna Maria Rylander

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by47,4 %

    Median av 69 selskaper · vi har lest 96 % av de 81 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    367 av 478 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler49,2 %

    Median av 25 selskaper · vi har lest 96 % av de 81 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 28,6 % og 65,0 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone40,6 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 96 % av de 81 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 18,8 % og 53,4 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 854 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by4,0 %

    Median av 66 selskaper · vi har lest 96 % av de 81 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    367 av 478 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler4,9 %

    Median av 25 selskaper · vi har lest 96 % av de 81 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 2,9 % og 8,8 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone4,6 %

    Median av 13 selskaper · vi har lest 96 % av de 81 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,9 % og 6,3 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 854 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,00×

    Median av 66 selskaper · vi har lest 96 % av de 81 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    367 av 478 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler2,13×

    Median av 25 selskaper · vi har lest 96 % av de 81 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,41× og 2,59×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone3,78×

    Median av 13 selskaper · vi har lest 96 % av de 81 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,57× og 4,61×.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 854 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by3,3 %

    Median av 77 selskaper · vi har lest 96 % av de 81 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    367 av 478 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler8,1 %

    Median av 28 selskaper · vi har lest 96 % av de 81 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,1 % og 16,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone13,9 %

    Median av 13 selskaper · vi har lest 96 % av de 81 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,3 % og 25,2 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 854 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data

FM MATTSSON NORWAY AS — regnskapstall 2022–2025 — Unrealfund