Hopp til innhold

TAK SYSTEMER AS

Org.nr. 916823622Oppføring av bygningerHOKKSUNDASStiftet 2016

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

8,8 mill.Driftsinntekter
−106 'Driftsresultat
−259 'Årsresultat
−1,3 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Merknader i regnskapet

Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.

  • 2025Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Vi gjør oppmerksom på at selskapet har pådratt seg et tap på kr 258 742 i regnskapsåret 2025, og at selskapets kortsiktige gjeld per denne datoen oversteg dets samlede eiendeler med
  • 2024Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Vi gjør oppmerksom på at selskapet har pådratt seg et tap på kr 258 742 i regnskapsåret 2025, og at selskapets kortsiktige gjeld per denne datoen oversteg dets samlede eiendeler med

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Totalkapitalrentabilitet
−6,0 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Driftsmargin
−1,2 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Kapitalens omløpshastighet
4,98×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Egenkapitalen er negativ (−1 277 470 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

8,9 mill.292 '2022
11,5 mill.142 '2023
10,2 mill.−1,1 mill.2024
8,8 mill.−259 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter8 810 69810 191 03611 476 4148 872 897
Driftskostnader8 916 82411 185 83211 210 0578 462 329
Driftsresultat−106 126−994 796266 357410 568
Resultat før skatt−258 742−1 113 377184 797374 764
Årsresultat−258 742−1 079 238142 159292 316
Driftsmargin−1,2 %−9,8 %2,3 %4,6 %
Nettomargin−2,9 %−10,6 %1,2 %3,3 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler1 770 4292 491 3352 557 7922 738 001
Egenkapital−1 277 470−1 018 72760 50858 349
Sum gjeld3 047 8993 510 0632 497 2842 679 652
Kortsiktig gjeld1 958 0722 252 7741 729 0801 731 053
Egenkapitalandel−72,2 %−40,9 %2,4 %2,1 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederZygimantas Balvocius
Styret1 medlemmer1 menn, 0 kvinner

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Oppføring av bygninger i Øvre Eiker · Alle bransjer i Øvre Eiker

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by41,9 %

    Median av 76 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 560 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler34,5 %

    Median av 25 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 14,6 % og 61,2 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone20,2 %

    Median av 15 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 10,1 % og 37,0 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by3,9 %

    Median av 75 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 560 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler4,6 %

    Median av 24 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −4,9 % og 12,2 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone−0,4 %

    Median av 24 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −6,6 % og 3,5 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,90×

    Median av 75 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 560 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,17×

    Median av 24 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,11× og 2,90×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone4,58×

    Median av 24 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,62× og 6,31×.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by1,9 %

    Median av 91 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 560 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler3,8 %

    Median av 28 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −4,0 % og 16,8 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone−1,9 %

    Median av 24 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −29,5 % og 14,0 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data