Hopp til innhold

A TIL Å BYGG AS

Org.nr. 914116848Oppføring av bygningerFISKUMASStiftet 2014

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

6,2 mill.Driftsinntekter
6 'Driftsresultat
5 'Årsresultat
19 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
1,9 %
tynn
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
0,7 %
lav
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
26,4 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
0,1 %
lav
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
52,30×
meget høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
6,25×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

13,7 mill.−407 '2022
6,9 mill.−556 '2023
6,9 mill.−67 '2024
6,2 mill.5 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter6 167 4126 935 4356 857 91513 661 509
Driftskostnader6 160 9536 991 4407 210 38314 149 990
Driftsresultat6 459−56 005−352 468−488 481
Resultat før skatt4 890−67 157−360 516−522 021
Årsresultat4 890−67 157−556 135−407 176
Driftsmargin0,1 %−0,8 %−5,1 %−3,6 %
Nettomargin0,1 %−1 %−8,1 %−3 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler986 482677 8551 133 4522 279 927
Egenkapital18 50713 61780 773636 909
Sum gjeld967 976664 2391 052 6781 643 019
Kortsiktig gjeld967 976664 2391 008 0061 552 849
Egenkapitalandel1,9 %2 %7,1 %27,9 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederErik Andre Storholt
StyrelederDidrik Oppenheuser
Styret2 medlemmer2 menn, 0 kvinner
  • Didrik Oppenheuserstyreleder
  • Erik Andre Storholt

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Oppføring av bygninger i Øvre Eiker · Alle bransjer i Øvre Eiker

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by43,7 %

    Median av 75 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 560 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler53,7 %

    Median av 33 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone24,1 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 10,8 % og 38,3 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by3,9 %

    Median av 75 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 560 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler2,7 %

    Median av 33 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone−1,0 %

    Median av 24 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −6,6 % og 3,5 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,90×

    Median av 75 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 560 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler2,92×

    Median av 33 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone4,58×

    Median av 24 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,62× og 6,08×.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by1,9 %

    Median av 91 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 560 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler−1,8 %

    Median av 44 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone−4,5 %

    Median av 24 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −29,5 % og 14,0 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data