Hopp til innhold

SRG NORWAY AS

Org.nr. 915412637Engroshandel med tekstiler og utstyrsvarerOSLOASStiftet 2015

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

3,5 mill.Driftsinntekter
1,5 mill.Driftsresultat
1,5 mill.Årsresultat
−6,5 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Likviditetsgrad
0,01×
under 1 — kortsiktig gjeld overstiger omløpsmidlene
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld
Arbeidskapital
−6 530 329 kr
negativ
Omløpsmidler minus kortsiktig gjeld
Totalkapitalrentabilitet
1913,3 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Driftsmargin
42,8 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Kapitalens omløpshastighet
44,75×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
Rentedekningsgrad
107,03×
god
Driftsresultat delt på rentekostnad
  • Egenkapitalen er negativ (−6 492 447 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.

Utvikling

2,7 mill.103 '2022
3 mill.979 '2023
3 mill.923 '2024
3,5 mill.1,5 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter3 482 3153 037 0363 008 7332 705 486
Driftskostnader1 993 4032 090 2532 002 2482 595 357
Driftsresultat1 488 913946 7831 006 485110 129
Resultat før skatt1 475 002923 062——
Årsresultat1 475 002923 062978 521102 999
Driftsmargin42,8 %31,2 %33,5 %4,1 %
Nettomargin42,4 %30,4 %32,5 %3,8 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler77 81868 55879 08950 252
Egenkapital−6 492 447−7 967 449−8 890 511−9 869 031
Sum gjeld6 570 2658 036 0088 969 6009 937 283
Kortsiktig gjeld6 570 2658 036 0088 969 6009 937 283
Egenkapitalandel−8 343,1 %−11 621,5 %−11 241,1 %−19 639,1 %
Balansen går oppJaJaJaNei

Ledelse og styre

StyrelederSøren Peter Oliver Sand
Styret1 medlemmer1 menn, 0 kvinner

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Engroshandel med tekstiler og utstyrsvarer i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by59,5 %

    Median av 45 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    168 av 223 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler72,2 %

    Median av 10 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 65,6 % og 85,2 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone43,4 %

    Median av 8 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 27,0 % og 55,0 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by3,3 %

    Median av 45 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    168 av 223 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler−7,2 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −31,4 % og 8,7 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone1,4 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,6 % og 2,8 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,94×

    Median av 45 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    168 av 223 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler0,99×

    Median av 12 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,46× og 1,53×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone4,04×

    Median av 9 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,83× og 4,38×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by3,3 %

    Median av 53 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    168 av 223 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler−11,6 %

    Median av 15 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −34,5 % og −0,7 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone8,6 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −6,0 % og 10,5 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 3 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data