Hopp til innhold

FONDACO AS

Org.nr. 915670032Engroshandel med tekstiler og utstyrsvarerOSLOASStiftet 2015

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

3,9 mill.Driftsinntekter
207 'Driftsresultat
230 'Årsresultat
3,5 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
90,9 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Likviditetsgrad
10,92×
meget god
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld
Arbeidskapital
3 447 271 kr
Omløpsmidler minus kortsiktig gjeld
Totalkapitalrentabilitet
5,4 %
god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
6,7 %
lav
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
5,4 %
god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,10×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
1,02×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
Rentedekningsgrad
2999,97×
god
Driftsresultat delt på rentekostnad

Utvikling

7,3 mill.545 '2022
3,6 mill.360 '2023
3,3 mill.166 '2024
3,9 mill.230 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter3 863 2033 291 2083 590 8667 320 029
Driftskostnader3 656 2053 128 5343 094 1186 618 262
Driftsresultat206 998162 674496 747701 768
Resultat før skatt294 736211 833462 150698 738
Årsresultat230 092165 528360 489544 951
Driftsmargin5,4 %4,9 %13,8 %9,6 %
Nettomargin6 %5 %10 %7,4 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler3 803 9023 386 8163 180 2382 928 832
Egenkapital3 456 3313 226 2403 060 7122 700 223
Sum gjeld347 571160 576119 526228 609
Kortsiktig gjeld347 571160 576119 526228 609
Egenkapitalandel90,9 %95,3 %96,2 %92,2 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

StyrelederBjörn Christoffer Almgren
Styret1 medlemmer1 menn, 0 kvinner

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Engroshandel med tekstiler og utstyrsvarer i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by58,8 %

    Median av 44 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    168 av 223 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler43,1 %

    Median av 23 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 26,2 % og 64,5 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone71,0 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 67,7 % og 80,9 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by3,3 %

    Median av 45 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    168 av 223 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler4,2 %

    Median av 23 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,9 % og 8,1 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone8,4 %

    Median av 8 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,1 % og 13,1 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,16×

    Median av 45 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    168 av 223 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,23×

    Median av 23 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,25× og 3,47×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone1,28×

    Median av 8 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,20× og 1,31×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by3,3 %

    Median av 53 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    168 av 223 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler5,4 %

    Median av 26 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,7 % og 12,6 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone11,2 %

    Median av 8 selskaper · vi har lest 98 % av de 54 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 2,0 % og 16,2 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data