Hopp til innhold

SMØLA VIND 2 AS

Org.nr. 986113681Produksjon av elektrisitet fra vindkraftOSLOASStiftet 2003

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

53,4 mill.Driftsinntekter
−166,2 mill.Driftsresultat
−95,2 mill.Årsresultat
119,4 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
44,8 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
−62,4 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
−79,8 %
negativ
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
−311,5 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
1,23×
moderat
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,20×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

94,1 mill.5,9 mill.2022
101,3 mill.18,4 mill.2023
70,5 mill.−26,4 mill.2024
53,4 mill.−95,2 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter53 372 00070 466 000101 264 00094 077 000
Driftskostnader219 615 000104 353 00082 379 00081 546 000
Driftsresultat−166 243 000−33 887 00018 884 00012 531 000
Resultat før skatt−167 808 000−32 262 00019 674 00012 418 000
Årsresultat−95 221 000−26 418 00018 357 0005 939 000
Driftsmargin−311,5 %−48,1 %18,6 %13,3 %
Nettomargin−178,4 %−37,5 %18,1 %6,3 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler266 269 000391 339 000411 486 000393 390 000
Egenkapital119 361 000218 141 000264 558 000266 201 000
Sum gjeld146 908 000173 199 000146 928 000127 189 000
Kortsiktig gjeld26 083 00053 862 00034 883 00017 799 000
Egenkapitalandel44,8 %55,7 %64,3 %67,7 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederStian Langballe Andersen
StyrelederKåre Hønsi
Styret4 medlemmer
  • Kåre Hønsistyreleder
  • Hans Bolme
  • Maren Sisilie Paulsen Joné
  • Helge Svendsen

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Produksjon av elektrisitet fra vindkraft i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by56,2 %

    Median av 35 selskaper · vi har lest 95 % av de 44 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    126 av 144 lest — 88 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler54,7 %

    Median av 8 selskaper · vi har lest 95 % av de 44 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 27,4 % og 67,8 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone46,5 %

    Median av 17 selskaper · vi har lest 95 % av de 44 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 35,6 % og 64,3 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by−6,5 %

    Median av 23 selskaper · vi har lest 95 % av de 44 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −261,8 % og 24,3 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    126 av 144 lest — 88 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler−36,1 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 95 % av de 44 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −47,1 % og 4,8 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−43,2 %

    Median av 19 selskaper · vi har lest 95 % av de 44 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −614,3 % og 13,6 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by0,12×

    Median av 23 selskaper · vi har lest 95 % av de 44 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,06× og 0,19×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    126 av 144 lest — 88 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler0,08×

    Median av 7 selskaper · vi har lest 95 % av de 44 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,04× og 0,11×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,10×

    Median av 19 selskaper · vi har lest 95 % av de 44 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,06× og 0,16×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−0,9 %

    Median av 39 selskaper · vi har lest 95 % av de 44 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    126 av 144 lest — 88 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler0,0 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 95 % av de 44 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −2,8 % og 0,0 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−0,9 %

    Median av 19 selskaper · vi har lest 95 % av de 44 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −17,2 % og 2,1 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data