Hopp til innhold

BUHEII VINDKRAFT AS

Org.nr. 996101045Produksjon av elektrisitet fra vindkraftOSLOASStiftet 2010

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

20 mill.Driftsinntekter
2,2 mill.Driftsresultat
532 'Årsresultat
45,1 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
46,5 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
2,3 %
lav
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
1,2 %
lav
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
11,2 %
god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
1,15×
moderat
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,21×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

35,7 mill.8,9 mill.2022
17,2 mill.−185 '2023
18,7 mill.1,2 mill.2024
20 mill.532 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter19 952 76518 674 63317 247 83235 665 850
Driftskostnader17 721 18016 944 73413 544 45224 839 246
Driftsresultat2 231 5861 729 9003 703 38010 826 604
Resultat før skatt80 957−427 538——
Årsresultat531 9471 168 673−185 1698 870 987
Driftsmargin11,2 %9,3 %21,5 %30,4 %
Nettomargin2,7 %6,3 %−1,1 %24,9 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler96 839 227100 676 187105 354 368110 969 053
Egenkapital45 068 70944 536 76143 368 08943 553 257
Sum gjeld51 770 51956 139 42661 986 27967 415 796
Kortsiktig gjeld50 860 5151 066 9341 498 4012 729 612
Egenkapitalandel46,5 %44,2 %41,2 %39,2 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederLeon Eliassen Notkevich
StyrelederLea Shuang Xiao Zhang
Styret4 medlemmer
  • Lea Shuang Xiao Zhangstyreleder
  • Marine Emmanuelle Corinne Cuny
  • Raphael Boughanim
  • Leon Eliassen Notkevich

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Produksjon av elektrisitet fra vindkraft i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by56,2 %

    Median av 35 selskaper · vi har lest 95 % av de 44 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    126 av 144 lest — 88 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler87,1 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 95 % av de 44 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 52,0 % og 95,0 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone46,1 %

    Median av 17 selskaper · vi har lest 95 % av de 44 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 35,6 % og 64,3 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by−36,1 %

    Median av 23 selskaper · vi har lest 95 % av de 44 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −332,7 % og 24,3 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    126 av 144 lest — 88 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler−238,0 %

    Median av 8 selskaper · vi har lest 95 % av de 44 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −932,3 % og 16,2 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−51,0 %

    Median av 19 selskaper · vi har lest 95 % av de 44 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −614,3 % og 11,8 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by0,12×

    Median av 23 selskaper · vi har lest 95 % av de 44 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,06× og 0,19×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    126 av 144 lest — 88 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler0,11×

    Median av 8 selskaper · vi har lest 95 % av de 44 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,05× og 0,19×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,10×

    Median av 19 selskaper · vi har lest 95 % av de 44 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,06× og 0,16×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−0,9 %

    Median av 39 selskaper · vi har lest 95 % av de 44 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    126 av 144 lest — 88 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler−0,4 %

    Median av 13 selskaper · vi har lest 95 % av de 44 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −11,9 % og 0,0 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−2,8 %

    Median av 19 selskaper · vi har lest 95 % av de 44 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −42,5 % og 1,7 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data

BUHEII VINDKRAFT AS — regnskapstall 2022–2025 — Unrealfund