Hopp til innhold

SHARE INVEST AS

Org.nr. 959547211Spesielle holdingselskaperOSLOASStiftet 1990

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

—Driftsinntekter
−80 'Driftsresultat
−59 'Årsresultat
13,9 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
63,1 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
−0,4 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
−0,4 %
negativ
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Gjeldsgrad
0,58×
lav
Gjeld delt på egenkapital
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

—−101 '2022
—−64 '2023
—−57 '2024
—−59 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter————
Driftskostnader79 59583 60479 249106 749
Driftsresultat−79 595−83 604−79 249−106 749
Resultat før skatt−58 666−57 218——
Årsresultat−58 666−57 218−64 045−101 355
Driftsmargin————
Nettomargin————

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler21 997 31625 561 35128 606 94531 969 740
Egenkapital13 886 68722 045 35225 602 57028 666 615
Sum gjeld8 110 6293 515 9993 004 3753 303 125
Kortsiktig gjeld8 110 6293 515 9993 004 3753 303 125
Egenkapitalandel63,1 %86,2 %89,5 %89,7 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederPeter Henrik Svarstad
StyrelederGunnar Petter Lund
Styret3 medlemmer
  • Gunnar Petter Lundstyreleder
  • Louise Alexandra Lund
  • Madeleine Elisabeth Lund Holmberg

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by99,6 %

    Median av 183 selskaper · vi har lest 103 % av de 193 som står i registeret

  • Samme bransje i Norge98,7 %

    Median av 287 selskaper · vi har lest 96 % av de 325 som står i registeret

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler99,5 %

    Median av 50 selskaper · vi har lest 103 % av de 193 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake

    Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by33,9 %

    Median av 31 selskaper · vi har lest 103 % av de 193 som står i registeret

  • Samme bransje i Norge26,0 %

    Median av 46 selskaper · vi har lest 96 % av de 325 som står i registeret

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler11,1 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 103 % av de 193 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,0 % og 83,1 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake

    Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by0,07×

    Median av 31 selskaper · vi har lest 103 % av de 193 som står i registeret

  • Samme bransje i Norge0,06×

    Median av 46 selskaper · vi har lest 96 % av de 325 som står i registeret

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler0,02×

    Median av 9 selskaper · vi har lest 103 % av de 193 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,02× og 0,19×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake

    Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−0,8 %

    Median av 196 selskaper · vi har lest 103 % av de 193 som står i registeret

  • Samme bransje i Norge−0,6 %

    Median av 307 selskaper · vi har lest 96 % av de 325 som står i registeret

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler−0,3 %

    Median av 52 selskaper · vi har lest 103 % av de 193 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake

    Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data