Hopp til innhold

PK MASKIN AS

Org.nr. 925558559GrunnarbeidKVERNALANDASStiftet 2020

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

3,5 mill.Driftsinntekter
833 'Driftsresultat
646 'Årsresultat
601 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
38,9 %
solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
54,0 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
107,5 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
23,6 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
1,57×
moderat
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
2,28×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

3,9 mill.326 '2022
3,8 mill.−201 '2023
4,1 mill.−205 '2024
3,5 mill.646 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter3 524 1474 114 1443 840 6703 857 290
Driftskostnader2 691 2404 356 9104 083 3253 433 652
Driftsresultat832 907−242 766−242 655423 639
Resultat før skatt828 114−266 518−257 730418 468
Årsresultat645 928−205 263−201 029326 405
Driftsmargin23,6 %−5,9 %−6,3 %11 %
Nettomargin18,3 %−5 %−5,2 %8,5 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler1 543 459805 237917 129953 961
Egenkapital601 041−44 887160 376361 405
Sum gjeld942 418850 124756 753592 556
Kortsiktig gjeld822 295850 124738 171517 273
Egenkapitalandel38,9 %−5,6 %17,5 %37,9 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederPawel Kamil Kluska
Styret2 medlemmer1 menn, 1 kvinner
  • Pawel Kamil Kluskastyreleder
  • Ewa Anna Kluska

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Grunnarbeid i Time · Alle bransjer i Time

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by40,0 %

    Median av 21 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 22,8 % og 57,3 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 934 av 5 588 lest — 53 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler31,8 %

    Median av 11 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 24,6 % og 49,1 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone51,8 %

    Median av 3 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 46,3 % og 54,6 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 213 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by4,5 %

    Median av 23 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,5 % og 11,1 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 934 av 5 588 lest — 53 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler3,8 %

    Median av 10 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,4 % og 13,2 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone10,3 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,5 % og 21,4 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 213 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,48×

    Median av 23 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,79× og 2,41×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 934 av 5 588 lest — 53 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler1,24×

    Median av 10 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,79× og 2,23×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone2,17×

    Median av 4 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,98× og 2,35×.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 213 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by2,3 %

    Median av 29 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,6 % og 17,2 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 934 av 5 588 lest — 53 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,3 %

    Median av 13 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,3 % og 18,9 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone26,0 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,3 % og 51,0 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 213 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data