Hopp til innhold

HOLEN NATURSTEIN AS

Org.nr. 925782564GrunnarbeidLYEASStiftet 2020

Årsregnskap 2021–2024, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2024

2,4 mill.Driftsinntekter
−5 'Driftsresultat
−5 'Årsresultat
—Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2024

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Totalkapitalrentabilitet
−1,2 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Driftsmargin
−0,2 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Kapitalens omløpshastighet
6,39×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

—80 '2021
—96 '2022
1,8 mill.−220 '2023
2,4 mill.−5 '2024

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2024202320222021
Driftsinntekter2 430 1021 816 066——
Driftskostnader2 434 7522 177 97310 8878 586
Driftsresultat−4 650−361 907−10 88736 415
Resultat før skatt−4 616−219 542——
Årsresultat−4 616−219 54296 40679 538
Driftsmargin−0,2 %−19,9 %——
Nettomargin−0,2 %−12,1 %——

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2024202320222021
Sum eiendeler380 383598 739199 304114 780
Egenkapital——68 57952 898
Sum gjeld535 963749 702130 72561 882
Kortsiktig gjeld535 963749 702130 72561 882
Egenkapitalandel——34,4 %46,1 %
Balansen går opp——JaJa

Ledelse og styre

StyrelederJan Erik Holen
Styret2 medlemmer1 menn, 1 kvinner
  • Jan Erik Holenstyreleder
  • Karoline Wiggen

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Grunnarbeid i Time · Alle bransjer i Time

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by39,5 %

    Median av 22 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 23,8 % og 55,9 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 934 av 5 589 lest — 52 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler40,9 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 22,8 % og 81,0 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 934 av 5 589 lest — 52 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by4,6 %

    Median av 23 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,1 % og 15,1 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 934 av 5 589 lest — 52 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler3,7 %

    Median av 8 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −24,0 % og 15,8 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone3,0 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,7 % og 3,5 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,48×

    Median av 23 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,79× og 2,29×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 934 av 5 589 lest — 52 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler1,10×

    Median av 8 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,27× og 3,18×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone5,30×

    Median av 4 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 4,89× og 7,56×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by2,3 %

    Median av 29 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,6 % og 18,9 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 934 av 5 589 lest — 52 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler0,8 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −51,5 % og 19,8 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone18,1 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,7 % og 24,3 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 2 av 2 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2024ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2022ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data