Hopp til innhold

OFFJORD-ENTREPRENØR AS

Org.nr. 932172798Oppføring av bygningerOSLOASStiftet 202356 ansatte

Årsregnskap 2023–2024, lest fra 1 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2024

13,2 mill.Driftsinntekter
3,5 mill.Driftsresultat
2,7 mill.Årsresultat
2,9 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2024

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
55,2 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
66,5 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
92,8 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
26,2 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,81×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
2,54×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

242 '182 '2023
13,2 mill.2,7 mill.2024

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK20242023
Driftsinntekter13 228 404242 262
Driftskostnader9 762 57010 374
Driftsresultat3 465 834231 888
Resultat før skatt3 448 629231 894
Årsresultat2 670 726182 103
Driftsmargin26,2 %95,7 %
Nettomargin20,2 %75,2 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK20242023
Sum eiendeler5 214 721319 334
Egenkapital2 877 260206 533
Sum gjeld2 337 460112 801
Kortsiktig gjeld2 200 337112 801
Egenkapitalandel55,2 %64,7 %
Balansen går oppJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederDeniss Ivanovs
Styret1 medlemmer1 menn, 0 kvinner

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Oppføring av bygninger i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by36,4 %

    Median av 689 selskaper · vi har lest 105 % av de 928 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 563 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler26,2 %

    Median av 248 selskaper · vi har lest 105 % av de 928 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone35,5 %

    Median av 170 selskaper · vi har lest 105 % av de 928 som står i registeret

  • Samme antall ansatte50-99 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 434 av 3 178 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by2,1 %

    Median av 726 selskaper · vi har lest 105 % av de 928 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 563 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler1,2 %

    Median av 280 selskaper · vi har lest 105 % av de 928 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone5,3 %

    Median av 194 selskaper · vi har lest 105 % av de 928 som står i registeret

  • Samme antall ansatte50-99 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 434 av 3 178 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,73×

    Median av 721 selskaper · vi har lest 105 % av de 928 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 563 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler3,00×

    Median av 279 selskaper · vi har lest 105 % av de 928 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone2,27×

    Median av 194 selskaper · vi har lest 105 % av de 928 som står i registeret

  • Samme antall ansatte50-99 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 434 av 3 178 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by0,0 %

    Median av 942 selskaper · vi har lest 105 % av de 928 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 563 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler0,9 %

    Median av 328 selskaper · vi har lest 105 % av de 928 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone12,4 %

    Median av 194 selskaper · vi har lest 105 % av de 928 som står i registeret

  • Samme antall ansatte50-99 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 434 av 3 178 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 2 av 2 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2024Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data