Hopp til innhold

LMK BYGG AS

Org.nr. 922083789Oppføring av bygningerOSLOASStiftet 20189 ansatte

Årsregnskap 2021–2024, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2024

13,3 mill.Driftsinntekter
139 'Driftsresultat
194 'Årsresultat
1,7 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2024

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
23,7 %
solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
1,9 %
lav
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
11,5 %
god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
1,0 %
lav
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
3,23×
høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
1,86×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

14,2 mill.1,7 mill.2021
15,8 mill.487 '2022
25,1 mill.436 '2023
13,3 mill.194 '2024

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2024202320222021
Driftsinntekter13 282 85425 084 49015 784 41014 197 445
Driftskostnader13 144 07424 352 68415 077 62112 229 442
Driftsresultat138 780731 806706 7881 968 003
Resultat før skatt255 171562 965——
Årsresultat193 962436 026487 4981 695 816
Driftsmargin1 %2,9 %4,5 %13,9 %
Nettomargin1,5 %1,7 %3,1 %11,9 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2024202320222021
Sum eiendeler7 156 8549 505 8124 077 7544 506 580
Egenkapital1 693 2501 499 2881 116 301628 801
Sum gjeld5 463 6048 006 5252 961 4533 877 778
Kortsiktig gjeld5 195 0857 718 6272 731 7353 786 939
Egenkapitalandel23,7 %15,8 %27,4 %14 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederMaris Kazaks
Styret1 medlemmer0 menn, 1 kvinner

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Oppføring av bygninger i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by36,6 %

    Median av 689 selskaper · vi har lest 105 % av de 928 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 562 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler26,4 %

    Median av 248 selskaper · vi har lest 105 % av de 928 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone36,0 %

    Median av 170 selskaper · vi har lest 105 % av de 928 som står i registeret

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 829 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by2,1 %

    Median av 726 selskaper · vi har lest 105 % av de 928 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 562 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler1,2 %

    Median av 280 selskaper · vi har lest 105 % av de 928 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone5,4 %

    Median av 194 selskaper · vi har lest 105 % av de 928 som står i registeret

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 829 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,73×

    Median av 721 selskaper · vi har lest 105 % av de 928 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 562 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler3,00×

    Median av 279 selskaper · vi har lest 105 % av de 928 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone2,27×

    Median av 194 selskaper · vi har lest 105 % av de 928 som står i registeret

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 829 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by0,0 %

    Median av 942 selskaper · vi har lest 105 % av de 928 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 562 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler0,9 %

    Median av 328 selskaper · vi har lest 105 % av de 928 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone12,7 %

    Median av 194 selskaper · vi har lest 105 % av de 928 som står i registeret

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 829 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2024Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2022Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data