Hopp til innhold

NTG AS

Org.nr. 963130007Oppføring av bygningerHOKKSUNDASStiftet 199219 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

26,5 mill.Driftsinntekter
1,8 mill.Driftsresultat
1,4 mill.Årsresultat
2,6 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
34,5 %
solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
23,9 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
54,0 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
6,9 %
god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
1,90×
moderat
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
3,48×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

28 mill.−292 '2022
23,6 mill.−2,8 mill.2023
24,2 mill.−1,8 mill.2024
26,5 mill.1,4 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter26 545 88424 150 40923 571 87528 008 239
Driftskostnader−24 721 361−26 422 756−27 168 970−28 394 935
Driftsresultat1 824 523−2 272 348−3 597 095−386 696
Resultat før skatt1 824 301−2 264 973−3 600 155−374 500
Årsresultat1 422 955−1 766 680−2 808 121−292 109
Driftsmargin6,9 %−9,4 %−15,3 %−1,4 %
Nettomargin5,4 %−7,3 %−11,9 %−1 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler7 632 9057 712 9716 521 50214 340 172
Egenkapital2 634 4631 211 509521 502846 165
Sum gjeld4 998 4426 501 4625 999 99913 494 006
Kortsiktig gjeld4 926 3186 277 6085 970 76213 373 197
Egenkapitalandel34,5 %15,7 %8 %5,9 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederUlf Thon Ellingsen
StyrelederPreben Holter Ellingsen
Styret2 medlemmer
  • Preben Holter Ellingsenstyreleder
  • Leif Håkonsen

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Oppføring av bygninger i Øvre Eiker · Alle bransjer i Øvre Eiker

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by43,7 %

    Median av 75 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 564 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler37,6 %

    Median av 24 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 13,4 % og 62,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone17,6 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 10,0 % og 37,4 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 857 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by3,4 %

    Median av 75 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 564 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,8 %

    Median av 24 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −4,9 % og 12,2 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone−1,0 %

    Median av 24 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −6,6 % og 2,7 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 857 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,90×

    Median av 75 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 564 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,17×

    Median av 24 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,11× og 2,90×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone4,82×

    Median av 24 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,77× og 6,31×.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 857 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by1,9 %

    Median av 91 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 564 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,4 %

    Median av 28 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −6,7 % og 14,7 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone−4,5 %

    Median av 24 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −29,5 % og 13,2 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 857 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data