Hopp til innhold

NISHMAN AS

Org.nr. 924299401Engroshandel med parfyme og kosmetikkOSLOASStiftet 2019

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

2,7 mill.Driftsinntekter
542 'Driftsresultat
306 'Årsresultat
1,2 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
81,1 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
37,0 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
25,8 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
20,0 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,23×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
1,85×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

753 '189 '2022
1,4 mill.268 '2023
2,4 mill.293 '2024
2,7 mill.306 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter2 713 3672 364 7471 362 211752 694
Driftskostnader2 262 8321 925 4101 002 494485 529
Driftsresultat541 761439 337359 717267 165
Resultat før skatt395 453379 112343 061245 366
Årsresultat306 432292 633267 588188 913
Driftsmargin20 %18,6 %26,4 %35,5 %
Nettomargin11,3 %12,4 %19,6 %25,1 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler1 465 0361 159 665742 687431 289
Egenkapital1 187 953881 521588 888321 300
Sum gjeld277 083278 144153 800109 989
Kortsiktig gjeld277 083278 144153 800109 989
Egenkapitalandel81,1 %76 %79,3 %74,5 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederBabek Ghaedamini
Styret1 medlemmer1 menn, 0 kvinner

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Engroshandel med parfyme og kosmetikk i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by45,7 %

    Median av 62 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    202 av 248 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler55,5 %

    Median av 16 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 26,9 % og 83,6 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone30,3 %

    Median av 19 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 18,9 % og 56,6 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by3,7 %

    Median av 58 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    202 av 248 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,6 %

    Median av 18 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −5,7 % og 9,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone5,2 %

    Median av 22 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,0 % og 8,3 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,20×

    Median av 58 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    202 av 248 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,06×

    Median av 18 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,11× og 3,07×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone2,20×

    Median av 22 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,89× og 2,41×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by0,2 %

    Median av 80 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    202 av 248 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler−0,2 %

    Median av 23 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −8,1 % og 10,6 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone9,1 %

    Median av 22 selskaper · vi har lest 98 % av de 86 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,9 % og 18,9 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data