Hopp til innhold

MEDARBEIDERNE AS

Org.nr. 997991591Andre sosialtjenester uten botilbud ellersOSLOASStiftet 201223 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

15,1 mill.Driftsinntekter
1,8 mill.Driftsresultat
1,7 mill.Årsresultat
824 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
17,3 %
svak
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
37,4 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
211,0 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
11,8 %
god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
4,78×
meget høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
3,16×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

17,2 mill.−3,4 mill.2022
16,4 mill.−2,2 mill.2023
13,9 mill.448 '2024
15,1 mill.1,7 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter15 078 95013 907 59916 396 57517 221 191
Driftskostnader13 296 28813 410 59218 542 59320 582 065
Driftsresultat1 782 662497 007−2 146 018−3 360 874
Resultat før skatt1 738 887448 270——
Årsresultat1 738 887448 270−2 151 169−3 351 080
Driftsmargin11,8 %3,6 %−13,1 %−19,5 %
Nettomargin11,5 %3,2 %−13,1 %−19,5 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler4 766 0323 367 3492 873 0854 212 056
Egenkapital824 060−914 827——
Sum gjeld3 941 9724 282 1765 236 1834 423 985
Kortsiktig gjeld2 356 5893 105 7275 236 1834 423 985
Egenkapitalandel17,3 %−27,2 %——
Balansen går oppJaJa——

Ledelse og styre

Daglig lederHans Peter Jørgen Salomonsen
StyrelederJohan Christian Ursin-Holm
Styret5 medlemmer
  • Johan Christian Ursin-Holmstyreleder
  • Chris Klemmetvold
  • Bendik Nicolai Blindheim
  • Ragnhild Mjønner
  • Inger Sethov

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Andre sosialtjenester uten botilbud ellers i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by85,6 %

    Median av 22 selskaper · vi har lest 97 % av de 30 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 50,4 % og 99,3 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    156 av 227 lest — 69 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler62,9 %

    Median av 3 selskaper · vi har lest 97 % av de 30 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 47,0 % og 80,3 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone64,5 %

    Median av 3 selskaper · vi har lest 97 % av de 30 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 41,0 % og 70,7 %.

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 750 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by−12,4 %

    Median av 16 selskaper · vi har lest 97 % av de 30 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −87,4 % og 16,8 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    156 av 227 lest — 69 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler−16,5 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 97 % av de 30 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −463,5 % og 7,7 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone−16,5 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 97 % av de 30 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −16,8 % og 1,7 %.

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 750 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by0,81×

    Median av 16 selskaper · vi har lest 97 % av de 30 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,28× og 3,61×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    156 av 227 lest — 69 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler0,88×

    Median av 5 selskaper · vi har lest 97 % av de 30 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,13× og 2,98×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone8,37×

    Median av 5 selskaper · vi har lest 97 % av de 30 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,65× og 10,45×.

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 750 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−2,4 %

    Median av 27 selskaper · vi har lest 97 % av de 30 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −49,1 % og 0,9 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    156 av 227 lest — 69 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler−59,2 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 97 % av de 30 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −60,0 % og 22,9 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone−59,2 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 97 % av de 30 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −140,3 % og 20,8 %.

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 750 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 2 av 2 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data