Hopp til innhold

LEIF LARSEN GLASS & SNEKKERSERVICE AS

Org.nr. 953007029Maler- og glassarbeidOSLOASStiftet 19898 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

28,5 mill.Driftsinntekter
6 mill.Driftsresultat
4,7 mill.Årsresultat
9,1 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
68,0 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
45,0 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
52,1 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
21,1 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,47×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
2,13×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

28,1 mill.3,6 mill.2022
27,3 mill.640 '2023
26 mill.1,7 mill.2024
28,5 mill.4,7 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter28 504 23925 972 05327 288 24528 068 904
Driftskostnader22 482 05523 919 84626 466 99523 397 060
Driftsresultat6 022 1842 052 207821 2504 671 844
Resultat før skatt6 216 5772 230 568877 9484 677 243
Årsresultat4 733 5001 749 893640 4243 636 166
Driftsmargin21,1 %7,9 %3 %16,6 %
Nettomargin16,6 %6,7 %2,3 %13 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler13 369 61810 121 31910 598 93511 983 190
Egenkapital9 087 5184 440 3902 690 4962 050 073
Sum gjeld4 282 1015 680 9297 908 4399 933 117
Kortsiktig gjeld4 240 4455 580 6327 551 4569 232 689
Egenkapitalandel68 %43,9 %25,4 %17,1 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederRobert Larsen
Styret2 medlemmer
  • Robert Larsenstyreleder
  • Lena Grover Larsen

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Maler- og glassarbeid i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by46,3 %

    Median av 191 selskaper · vi har lest 104 % av de 235 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 249 av 1 577 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler34,7 %

    Median av 28 selskaper · vi har lest 104 % av de 235 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 25,5 % og 75,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone47,6 %

    Median av 66 selskaper · vi har lest 104 % av de 235 som står i registeret

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 829 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by3,3 %

    Median av 208 selskaper · vi har lest 104 % av de 235 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 249 av 1 577 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler4,8 %

    Median av 22 selskaper · vi har lest 104 % av de 235 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,0 % og 11,1 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone8,1 %

    Median av 71 selskaper · vi har lest 104 % av de 235 som står i registeret

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 829 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,84×

    Median av 208 selskaper · vi har lest 104 % av de 235 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 249 av 1 577 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler2,44×

    Median av 22 selskaper · vi har lest 104 % av de 235 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,77× og 3,11×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone2,29×

    Median av 71 selskaper · vi har lest 104 % av de 235 som står i registeret

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 829 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by2,3 %

    Median av 239 selskaper · vi har lest 104 % av de 235 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 249 av 1 577 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler6,1 %

    Median av 28 selskaper · vi har lest 104 % av de 235 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,4 % og 17,9 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone16,9 %

    Median av 71 selskaper · vi har lest 104 % av de 235 som står i registeret

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 829 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data

LEIF LARSEN GLASS & SNEKKERSERVICE AS — regnskapstall 2022–2025 — Unrealfund