Hopp til innhold

KONOWSGATE NÆRBUTIKK AS

Org.nr. 998768942Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidlerOSLOASStiftet 20129 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

19,6 mill.Driftsinntekter
270 'Driftsresultat
239 'Årsresultat
6,2 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Merknader i regnskapet

Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.

  • 2023Konklusjon med forbehold

    sikkerhetsstillelse R DAMENE AS Til generalforsamlingen i Konowsgate Nærbutikk AS Uavhengig revisors beretning Konklusjon med forbehold Vi har revidert Konowsgate Nærbutikk AS sitt årsregnskap som viser et overskudd
  • 2022Konklusjon med forbehold

    sikkerhetsstillelse R DAMENE AS Til generalforsamlingen i Konowsgate Nærbutikk AS Uavhengig revisors beretning Konklusjon med forbehold Vi har revidert Konowsgate Nærbutikk AS sitt årsregnskap som viser et overskudd

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
81,9 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
3,5 %
lav
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
3,8 %
lav
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
1,4 %
lav
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,22×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
2,57×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

19,5 mill.1,3 mill.2022
19,6 mill.916 '2023
19,1 mill.620 '2024
19,6 mill.239 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter19 600 17019 134 97419 634 65419 452 327
Driftskostnader19 330 44718 353 53318 484 29117 805 098
Driftsresultat269 722781 4421 150 3641 647 229
Resultat før skatt312 336783 2491 177 3491 646 376
Årsresultat239 345619 994916 0711 282 985
Driftsmargin1,4 %4,1 %5,9 %8,5 %
Nettomargin1,2 %3,2 %4,7 %6,6 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler7 620 1997 474 0867 022 1886 222 934
Egenkapital6 242 6466 203 3015 583 3074 667 236
Sum gjeld1 377 5531 270 7851 438 8811 555 699
Kortsiktig gjeld1 377 5531 238 5791 403 2231 539 301
Egenkapitalandel81,9 %83 %79,5 %75 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederBikash Dawadi
Styret2 medlemmer
  • Bikash Dawadistyreleder
  • Diana Alexandra Alves Sousa Lopes Dawadi

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by33,2 %

    Median av 370 selskaper · vi har lest 100 % av de 477 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 305 av 3 391 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler22,1 %

    Median av 190 selskaper · vi har lest 100 % av de 477 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone37,6 %

    Median av 36 selskaper · vi har lest 100 % av de 477 som står i registeret

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 814 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by1,1 %

    Median av 383 selskaper · vi har lest 100 % av de 477 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 305 av 3 391 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler1,0 %

    Median av 221 selskaper · vi har lest 100 % av de 477 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone1,3 %

    Median av 40 selskaper · vi har lest 100 % av de 477 som står i registeret

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 814 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by5,46×

    Median av 381 selskaper · vi har lest 100 % av de 477 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 305 av 3 391 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler5,87×

    Median av 220 selskaper · vi har lest 100 % av de 477 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone2,33×

    Median av 40 selskaper · vi har lest 100 % av de 477 som står i registeret

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 814 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by1,7 %

    Median av 464 selskaper · vi har lest 100 % av de 477 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 305 av 3 391 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler3,8 %

    Median av 234 selskaper · vi har lest 100 % av de 477 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone2,7 %

    Median av 40 selskaper · vi har lest 100 % av de 477 som står i registeret

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 814 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data