Hopp til innhold

GRORUD TORG AS

Org.nr. 919356545Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidlerOSLOASStiftet 2017

Årsregnskap 2020–2023, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2023

19,8 mill.Driftsinntekter
−836 'Driftsresultat
−1,2 mill.Årsresultat
−2,8 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Merknader i regnskapet

Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.

  • 2023Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Vi gjør oppmerksom på note 3 som angir at selskapet har pådratt seg et tap
  • 2022Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Vi gjør oppmerksom på note 3 som angir at selskapet har pådratt seg et tap

Nøkkeltall 2023

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Likviditetsgrad
0,35×
under 1 — kortsiktig gjeld overstiger omløpsmidlene
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld
Arbeidskapital
−2 776 313 kr
negativ
Omløpsmidler minus kortsiktig gjeld
Totalkapitalrentabilitet
−52,3 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Driftsmargin
−4,2 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Kapitalens omløpshastighet
12,42×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
Rentedekningsgrad
−105,62×
driftsresultatet dekker ikke rentene
Driftsresultat delt på rentekostnad
  • Egenkapitalen er negativ (−2 755 085 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.

Utvikling

20,6 mill.417 '2020
19,9 mill.152 '2021
19,5 mill.−653 '2022
19,8 mill.−1,2 mill.2023

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2023202220212020
Driftsinntekter19 837 68119 517 59519 888 59620 577 351
Driftskostnader20 673 26420 127 18419 663 87520 435 141
Driftsresultat−835 582−609 589224 722142 210
Resultat før skatt——195 218116 093
Årsresultat−1 216 192−652 861152 270416 705
Driftsmargin−4,2 %−3,1 %1,1 %0,7 %
Nettomargin−6,1 %−3,3 %0,8 %2 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2023202220212020
Sum eiendeler1 596 7591 806 2861 807 5861 721 726
Egenkapital−2 755 085−1 538 894−886 036−1 038 306
Sum gjeld4 351 8453 345 1802 693 6222 760 032
Kortsiktig gjeld4 293 9853 239 7212 538 4872 557 729
Egenkapitalandel−172,5 %−85,2 %−49 %−60,3 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederFeti Yildirim
Styret1 medlemmer1 menn, 0 kvinner

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by33,6 %

    Median av 371 selskaper · vi har lest 100 % av de 477 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 305 av 3 391 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler22,2 %

    Median av 191 selskaper · vi har lest 100 % av de 477 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone24,1 %

    Median av 225 selskaper · vi har lest 100 % av de 477 som står i registeret

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by1,1 %

    Median av 383 selskaper · vi har lest 100 % av de 477 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 305 av 3 391 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler1,1 %

    Median av 221 selskaper · vi har lest 100 % av de 477 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone1,1 %

    Median av 282 selskaper · vi har lest 100 % av de 477 som står i registeret

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by5,43×

    Median av 381 selskaper · vi har lest 100 % av de 477 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 305 av 3 391 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler5,85×

    Median av 220 selskaper · vi har lest 100 % av de 477 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone7,12×

    Median av 282 selskaper · vi har lest 100 % av de 477 som står i registeret

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by1,8 %

    Median av 464 selskaper · vi har lest 100 % av de 477 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 305 av 3 391 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler3,8 %

    Median av 234 selskaper · vi har lest 100 % av de 477 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone8,5 %

    Median av 282 selskaper · vi har lest 100 % av de 477 som står i registeret

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2021Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data