Hopp til innhold

GRAVA ENTREPRENØR AS

Org.nr. 892968632GrunnarbeidBRYNEASStiftet 2008

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

6,9 mill.Driftsinntekter
203 'Driftsresultat
176 'Årsresultat
−219 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Totalkapitalrentabilitet
40,5 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Driftsmargin
2,9 %
lav
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Kapitalens omløpshastighet
13,84×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Egenkapitalen er negativ (−218 918 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

6 mill.19 '2022
6,9 mill.47 '2023
6,9 mill.136 '2024
6,9 mill.176 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter6 928 7996 925 0096 940 3955 989 323
Driftskostnader6 726 0376 778 4566 888 7105 947 527
Driftsresultat202 762146 55351 68541 796
Resultat før skatt176 414135 71647 28219 078
Årsresultat176 414135 71647 28219 078
Driftsmargin2,9 %2,1 %0,7 %0,7 %
Nettomargin2,5 %2 %0,7 %0,3 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler500 722383 2141 142 894932 990
Egenkapital−218 918−395 332−531 048−578 330
Sum gjeld719 640778 5461 673 9411 511 320
Kortsiktig gjeld719 640778 5461 673 9411 511 320
Egenkapitalandel−43,7 %−103,2 %−46,5 %−62 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederPer Terje Liestøl
Styret1 medlemmer1 menn, 0 kvinner

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Grunnarbeid i Time · Alle bransjer i Time

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by39,5 %

    Median av 22 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 23,8 % og 55,9 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 934 av 5 589 lest — 52 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler40,9 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 22,8 % og 81,0 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 934 av 5 589 lest — 52 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by4,6 %

    Median av 23 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,5 % og 15,1 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 934 av 5 589 lest — 52 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler2,2 %

    Median av 8 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −24,0 % og 15,8 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone1,5 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −3,0 % og 3,5 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,48×

    Median av 23 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,79× og 2,29×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 934 av 5 589 lest — 52 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler1,10×

    Median av 8 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,27× og 3,18×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone5,30×

    Median av 4 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 4,89× og 5,70×.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by2,3 %

    Median av 29 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,6 % og 17,2 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 934 av 5 589 lest — 52 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler−1,2 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −51,5 % og 4,7 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone8,0 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 107 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −15,5 % og 17,7 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data