Hopp til innhold

FERAG NORDIC AS

Org.nr. 935705630Engroshandel med maskinverktøyOSLOASStiftet 1984

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

3,4 mill.Driftsinntekter
−378 'Driftsresultat
−542 'Årsresultat
−5,8 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Totalkapitalrentabilitet
−45,5 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Driftsmargin
−10,9 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Kapitalens omløpshastighet
4,16×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Egenkapitalen er negativ (−5 759 707 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

9,7 mill.−1,3 mill.2022
7,9 mill.−2 mill.2023
4,3 mill.−1,7 mill.2024
3,4 mill.−542 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter3 449 4524 324 8917 938 2729 658 958
Driftskostnader3 827 1125 784 4269 741 79410 903 285
Driftsresultat−377 660−1 459 535−1 803 522−1 244 327
Resultat før skatt−541 960−1 656 382−1 967 896−1 303 645
Årsresultat−541 960−1 656 382−1 967 896−1 303 645
Driftsmargin−10,9 %−33,7 %−22,7 %−12,9 %
Nettomargin−15,7 %−38,3 %−24,8 %−13,5 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler829 772494 3421 119 3081 523 633
Egenkapital−5 759 707−5 217 747−3 561 365−1 593 470
Sum gjeld6 589 4795 712 0904 680 6733 117 103
Kortsiktig gjeld5 720 4094 843 0204 680 6733 117 103
Egenkapitalandel−694,1 %−1 055,5 %−318,2 %−104,6 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederErik Finstad
StyrelederTommaso Ramundo
Styret2 medlemmer
  • Tommaso Ramundostyreleder
  • Erik Finstad

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Engroshandel med maskinverktøy i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by52,5 %

    Median av 30 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    160 av 229 lest — 70 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler70,0 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 69,8 % og 71,5 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone47,7 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 42,5 % og 48,9 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 226 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by3,7 %

    Median av 26 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,8 % og 11,8 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    160 av 229 lest — 70 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler0,9 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −11,4 % og 11,5 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone1,4 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,3 % og 5,3 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 226 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,11×

    Median av 26 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,58× og 2,72×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    160 av 229 lest — 70 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler1,26×

    Median av 5 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,20× og 2,15×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone3,19×

    Median av 5 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,14× og 3,61×.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 226 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by4,5 %

    Median av 32 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    160 av 229 lest — 70 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler−4,7 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −21,3 % og 8,2 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone4,9 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 4,0 % og 20,6 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 226 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data