Hopp til innhold

LEVANTO NORGE AS

Org.nr. 841112202Engroshandel med maskinverktøyOSLOASStiftet 1986

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

282 'Driftsinntekter
−28 'Driftsresultat
−207 'Årsresultat
275 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
59,0 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Likviditetsgrad
2,65×
meget god
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld
Arbeidskapital
290 372 kr
Omløpsmidler minus kortsiktig gjeld
Totalkapitalrentabilitet
−6,1 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
−75,0 %
negativ
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
−10,1 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,69×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,60×
moderat
Driftsinntekter delt på eiendeler

Utvikling

9,3 mill.−1,4 mill.2022
3,2 mill.−477 '2023
626 '−229 '2024
282 '−207 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter282 147626 2873 230 9919 337 969
Driftskostnader277 591820 6793 565 96410 803 012
Driftsresultat−28 401−174 913−334 973−1 465 042
Resultat før skatt−206 598−229 254−477 306−1 398 754
Årsresultat−206 598−229 254−477 306−1 398 754
Driftsmargin−10,1 %−27,9 %−10,4 %−15,7 %
Nettomargin−73,2 %−36,6 %−14,8 %−15 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler466 585669 6632 341 7653 686 036
Egenkapital275 430−2 068 255−1 839 001−1 361 695
Sum gjeld191 1562 737 9184 180 7665 047 731
Kortsiktig gjeld176 213914 5672 357 4153 715 841
Egenkapitalandel59 %−308,9 %−78,5 %−36,9 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

StyrelederMarcus Erik Bengtsson
Styret3 medlemmer2 menn, 1 kvinner
  • Marcus Erik Bengtssonstyreleder
  • Petra Caroline Bengtsson
  • Peter Ove Johan Petersson

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Engroshandel med maskinverktøy i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by48,9 %

    Median av 29 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 28,1 % og 70,0 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    160 av 229 lest — 70 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler70,8 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 69,9 % og 78,7 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    160 av 229 lest — 70 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by3,7 %

    Median av 26 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,8 % og 11,8 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    160 av 229 lest — 70 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler0,9 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −10,9 % og 11,5 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    160 av 229 lest — 70 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,14×

    Median av 26 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,62× og 2,93×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    160 av 229 lest — 70 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler2,15×

    Median av 5 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,26× og 2,24×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    160 av 229 lest — 70 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by4,5 %

    Median av 32 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    160 av 229 lest — 70 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler−4,7 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −41,0 % og 8,2 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    160 av 229 lest — 70 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data