Hopp til innhold

FALKEN RENHOLD AS

Org.nr. 978651526Rengjøring av bygningerOSLOASStiftet 199740 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

14,5 mill.Driftsinntekter
−74 'Driftsresultat
−543 'Årsresultat
−1,2 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Totalkapitalrentabilitet
−2,9 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Driftsmargin
−0,5 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Kapitalens omløpshastighet
5,76×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Egenkapitalen er negativ (−1 219 744 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

15,4 mill.−713 '2022
17,5 mill.−26 '2023
17,1 mill.−304 '2024
14,5 mill.−543 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter14 518 32517 092 79317 539 21815 381 731
Driftskostnader14 592 50117 424 20817 489 17216 248 221
Driftsresultat−74 176−331 41550 046−866 490
Resultat før skatt−138 000−387 929−32 066−911 739
Årsresultat−543 020−303 668−26 382−713 084
Driftsmargin−0,5 %−1,9 %0,3 %−5,6 %
Nettomargin−3,7 %−1,8 %−0,2 %−4,6 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler2 522 3504 281 8534 141 5314 848 643
Egenkapital−1 219 744−676 724−373 056−346 674
Sum gjeld3 742 0944 958 5774 514 5875 195 317
Kortsiktig gjeld3 612 6944 650 6123 952 2104 375 186
Egenkapitalandel−48,4 %−15,8 %−9 %−7,1 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

StyrelederRune Skjærbekk
Styret2 medlemmer
  • Rune Skjærbekkstyreleder
  • Reidar Skjærbekk

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Rengjøring av bygninger i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by39,3 %

    Median av 235 selskaper · vi har lest 102 % av de 317 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 088 av 1 401 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler35,5 %

    Median av 75 selskaper · vi har lest 102 % av de 317 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone19,7 %

    Median av 61 selskaper · vi har lest 102 % av de 317 som står i registeret

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 773 av 11 746 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by4,7 %

    Median av 267 selskaper · vi har lest 102 % av de 317 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 088 av 1 401 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler5,2 %

    Median av 87 selskaper · vi har lest 102 % av de 317 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone0,8 %

    Median av 112 selskaper · vi har lest 102 % av de 317 som står i registeret

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 773 av 11 746 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,72×

    Median av 263 selskaper · vi har lest 102 % av de 317 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 088 av 1 401 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,54×

    Median av 87 selskaper · vi har lest 102 % av de 317 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone4,33×

    Median av 112 selskaper · vi har lest 102 % av de 317 som står i registeret

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 773 av 11 746 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by5,9 %

    Median av 310 selskaper · vi har lest 102 % av de 317 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 088 av 1 401 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler12,0 %

    Median av 92 selskaper · vi har lest 102 % av de 317 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone3,3 %

    Median av 112 selskaper · vi har lest 102 % av de 317 som står i registeret

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 773 av 11 746 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data