Hopp til innhold

CLEAN-START AS

Org.nr. 997178068Rengjøring av bygningerOSLOASStiftet 201145 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

15,6 mill.Driftsinntekter
−486 'Driftsresultat
−375 'Årsresultat
790 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
18,8 %
svak
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
−11,5 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
−47,5 %
negativ
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
−3,1 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
4,33×
meget høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
3,70×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

15,5 mill.536 '2022
18 mill.465 '2023
17,5 mill.164 '2024
15,6 mill.−375 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter15 594 60717 460 33817 991 33615 518 828
Driftskostnader16 081 08317 285 36717 412 03314 833 693
Driftsresultat−486 476174 971579 303685 135
Resultat før skatt−481 290209 850596 425687 393
Årsresultat−375 176163 762464 869536 048
Driftsmargin−3,1 %1 %3,2 %4,4 %
Nettomargin−2,4 %0,9 %2,6 %3,5 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler4 212 0615 304 1805 709 5606 289 830
Egenkapital790 2801 165 4561 063 1051 155 101
Sum gjeld3 421 7814 138 7244 646 4555 134 729
Kortsiktig gjeld3 421 7814 138 7244 646 4555 134 729
Egenkapitalandel18,8 %22 %18,6 %18,4 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederJoachim Christian Meinich Frich
Styret1 medlemmer

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Rengjøring av bygninger i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by39,5 %

    Median av 234 selskaper · vi har lest 102 % av de 319 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 088 av 1 402 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler36,3 %

    Median av 74 selskaper · vi har lest 102 % av de 319 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone19,8 %

    Median av 60 selskaper · vi har lest 102 % av de 319 som står i registeret

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 750 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by4,7 %

    Median av 267 selskaper · vi har lest 102 % av de 319 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 088 av 1 402 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler5,2 %

    Median av 87 selskaper · vi har lest 102 % av de 319 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone0,8 %

    Median av 112 selskaper · vi har lest 102 % av de 319 som står i registeret

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 750 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,72×

    Median av 263 selskaper · vi har lest 102 % av de 319 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 088 av 1 402 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,54×

    Median av 87 selskaper · vi har lest 102 % av de 319 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone4,39×

    Median av 112 selskaper · vi har lest 102 % av de 319 som står i registeret

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 750 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by5,9 %

    Median av 310 selskaper · vi har lest 102 % av de 319 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 088 av 1 402 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler12,0 %

    Median av 92 selskaper · vi har lest 102 % av de 319 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone3,3 %

    Median av 112 selskaper · vi har lest 102 % av de 319 som står i registeret

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 750 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data