AESAR DENTAL AS
Årsregnskap 2023–2024, lest fra 1 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2024
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2024
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−654 155 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
- Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 183 414 | 24 870 |
| Driftskostnader | 3 610 859 | 271 544 |
| Driftsresultat | −427 445 | −246 674 |
| Resultat før skatt | −431 745 | −246 840 |
| Årsresultat | −431 745 | −246 840 |
| Driftsmargin | −13,4 % | — |
| Nettomargin | −13,6 % | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 669 538 | 1 637 423 |
| Egenkapital | −654 155 | −222 410 |
| Sum gjeld | 2 323 693 | 1 859 833 |
| Kortsiktig gjeld | 2 323 693 | 1 859 833 |
| Egenkapitalandel | −39,2 % | −13,6 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja |
Ledelse og styre
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Tannlegetjenester i Oslo · Alle bransjer i Oslo
Selskaper i samme gruppe
De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme by57,2 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
1 810 av 2 184 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler52,8 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone48,2 %
- Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
59 595 av 82 252 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme by11,2 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
1 810 av 2 184 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler13,5 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone15,1 %
- Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
59 595 av 82 252 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme by1,86×
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
1 810 av 2 184 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler1,82×
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone2,03×
- Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
59 595 av 82 252 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme by6,9 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
1 810 av 2 184 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler15,5 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone32,0 %
- Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
59 595 av 82 252 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 2 av 2 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2024 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.