ZUV ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | 3 475 320 | 2 899 477 | 2 824 217 | 3 046 861 | 3 221 656 | 4 212 996 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −142 597 | −115 275 | 548 863 | 46 984 | −23 710 | −38 031 | −51 232 | 130 591 | −192 652 | −64 942 | 178 927 | 174 130 | −102 972 | −228 228 |
| Resultat før skatt | −142 536 | −113 142 | 548 568 | 43 737 | −26 640 | −42 541 | — | −137 602 | −221 247 | −63 983 | 186 060 | 166 661 | −109 216 | −217 513 |
| Årsresultat | −114 711 | −130 807 | 511 968 | 43 737 | −26 640 | −42 541 | −55 263 | −137 602 | −195 395 | −49 929 | 147 490 | 165 325 | −109 216 | −183 723 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | −5,5 % | −2,2 % | 6,3 % | 5,7 % | −3,2 % | −5,4 % |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | −5,6 % | −1,7 % | 5,2 % | 5,4 % | −3,4 % | −4,4 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 589 422 | 647 265 | 1 151 515 | 316 753 | 161 365 | 176 514 | 154 981 | 238 884 | 986 018 | 1 335 340 | 1 341 129 | 1 238 675 | 1 140 212 | 1 935 516 |
| Egenkapital | 284 009 | 398 720 | 529 526 | 17 559 | −26 178 | 462 | 43 003 | 98 267 | 235 869 | 431 264 | 481 193 | 333 703 | 168 378 | 277 594 |
| Sum gjeld | 305 413 | 248 545 | 621 989 | 299 194 | 187 543 | 176 052 | 111 978 | 140 617 | 750 149 | 904 076 | 859 936 | 904 972 | 971 834 | 1 657 922 |
| Kortsiktig gjeld | 305 413 | 248 545 | 621 989 | 299 194 | 187 543 | 176 052 | 111 978 | 140 617 | 750 149 | — | — | — | 971 834 | 1 657 922 |
| Egenkapitalandel | 48,2 % | 61,6 % | 46 % | 5,5 % | −16,2 % | 0,3 % | 27,7 % | 41,1 % | 23,9 % | 32,3 % | 35,9 % | 26,9 % | 14,8 % | 14,3 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.