Hopp til innhold

YARA CLEAN AMMONIA NORGE AS

Org.nr. 928352498Produksjon av industrigasserOSLOASStiftet 202120 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

20,3 mill.Driftsinntekter
−19,6 mill.Driftsresultat
−24,4 mill.Årsresultat
232,6 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
68,5 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
−5,8 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
−10,5 %
negativ
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
−96,1 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,46×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,06×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

2,2 mill.51 mill.2022
9,8 mill.−13,6 mill.2023
17,3 mill.−5 mill.2024
20,3 mill.−24,4 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter20 335 92117 311 3689 789 8962 227 626
Driftskostnader−39 887 185−28 639 06424 627 45318 363 926
Driftsresultat−19 551 264−11 327 696−14 837 557−16 136 300
Resultat før skatt−31 376 254−7 322 649−17 412 39846 831 655
Årsresultat−24 393 514−4 960 260−13 584 67551 045 663
Driftsmargin−96,1 %−65,4 %−151,6 %−724,4 %
Nettomargin−120 %−28,7 %−138,8 %2 291,5 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler339 650 467312 341 445319 959 041311 465 498
Egenkapital232 591 954228 085 830233 893 925248 099 386
Sum gjeld107 058 51384 255 61586 065 11663 366 112
Kortsiktig gjeld107 058 51384 255 61586 065 11663 366 112
Egenkapitalandel68,5 %73 %73,1 %79,7 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederHans Olav Raen
Styret4 medlemmer2 menn, 2 kvinner
  • Hans Olav Raenstyreleder
  • Vidar Bankerød-Gårdsvoll
  • Nina Kleiv
  • Cathinka Kahrs Rognsvåg

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Produksjon av industrigasser i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by65,7 %

    Median av 11 selskaper · vi har lest 100 % av de 11 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 46,6 % og 83,6 %.

  • Samme bransje i Norge65,4 %

    Median av 33 selskaper · vi har lest 102 % av de 47 som står i registeret

  • Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler64,1 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 100 % av de 11 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 29,9 % og 99,8 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone · i hele Norge25,4 %

    Median av 11 selskaper · vi har lest 102 % av de 47 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 12,2 % og 77,9 %.

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 746 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by24,0 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 100 % av de 11 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −102,1 % og 33,7 %.

  • Samme bransje i Norge−53,2 %

    Median av 20 selskaper · vi har lest 102 % av de 47 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −251,0 % og 20,8 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler28,9 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 100 % av de 11 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −189,7 % og 205,1 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone · i hele Norge−115,2 %

    Median av 13 selskaper · vi har lest 102 % av de 47 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −499,2 % og −20,0 %.

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 746 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by0,55×

    Median av 5 selskaper · vi har lest 100 % av de 11 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,00× og 1,15×.

  • Samme bransje i Norge0,10×

    Median av 20 selskaper · vi har lest 102 % av de 47 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,03× og 0,41×.

  • Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler0,28×

    Median av 4 selskaper · vi har lest 100 % av de 11 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,00× og 0,70×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone · i hele Norge0,04×

    Median av 13 selskaper · vi har lest 102 % av de 47 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,01× og 0,10×.

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 746 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−0,6 %

    Median av 10 selskaper · vi har lest 100 % av de 11 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −6,9 % og 0,1 %.

  • Samme bransje i Norge−3,0 %

    Median av 46 selskaper · vi har lest 102 % av de 47 som står i registeret

  • Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler0,1 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 100 % av de 11 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,0 % og 13,3 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone · i hele Norge−2,0 %

    Median av 13 selskaper · vi har lest 102 % av de 47 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −14,8 % og −1,2 %.

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 746 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data