Hopp til innhold

VSCA AS

Org.nr. 925081396Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikkOSLOASStiftet 2020

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

176 'Driftsinntekter
−4,2 mill.Driftsresultat
−3,7 mill.Årsresultat
−43 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Totalkapitalrentabilitet
−1296,1 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Driftsmargin
−2399,7 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Kapitalens omløpshastighet
0,54×
moderat
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Egenkapitalen er negativ (−43 001 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

—−65 '2022
—−85 '2023
343 '−8,2 mill.2024
176 '−3,7 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter176 233342 841——
Driftskostnader4 405 2648 490 714161 246100 348
Driftsresultat−4 229 031−8 147 873−161 246−100 348
Resultat før skatt−3 739 668−8 167 880−85 044−65 479
Årsresultat−3 739 668−8 167 880−85 044−65 479
Driftsmargin−2 399,7 %−2 376,6 %——
Nettomargin−2 122 %−2 382,4 %——

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler326 2908 804 5916 322 9206 128 978
Egenkapital−43 0013 696 6665 594 708−320 248
Sum gjeld369 2925 107 925728 2126 449 226
Kortsiktig gjeld212 292998 270371 9906 449 226
Egenkapitalandel−13,2 %42 %88,5 %−5,2 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

StyrelederPatrick Richard Burtis
Styret5 medlemmer4 menn, 1 kvinner
  • Patrick Richard Burtisstyreleder
  • Alf Bjørseth
  • David John Jarvis
  • Rosanna Esther Van Den Blik
  • Andre Thierstein Heinz

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by77,7 %

    Median av 214 selskaper · vi har lest 99 % av de 305 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    981 av 1 158 lest — 85 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler85,0 %

    Median av 79 selskaper · vi har lest 99 % av de 305 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone69,5 %

    Median av 23 selskaper · vi har lest 99 % av de 305 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 42,5 % og 84,9 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by−11,0 %

    Median av 157 selskaper · vi har lest 99 % av de 305 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    981 av 1 158 lest — 85 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler2,8 %

    Median av 46 selskaper · vi har lest 99 % av de 305 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone−22,8 %

    Median av 29 selskaper · vi har lest 99 % av de 305 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −95,3 % og 13,4 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by0,47×

    Median av 157 selskaper · vi har lest 99 % av de 305 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    981 av 1 158 lest — 85 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler1,22×

    Median av 46 selskaper · vi har lest 99 % av de 305 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone0,43×

    Median av 29 selskaper · vi har lest 99 % av de 305 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,35× og 0,52×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−7,9 %

    Median av 288 selskaper · vi har lest 99 % av de 305 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    981 av 1 158 lest — 85 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler−13,4 %

    Median av 127 selskaper · vi har lest 99 % av de 305 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone−8,6 %

    Median av 29 selskaper · vi har lest 99 % av de 305 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −34,6 % og 9,5 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data