Hopp til innhold

VIKING FERIESENTER AS

Org.nr. 966743506Kjøp og salg av egen fast eiendomLYNGDALASStiftet 1993

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

545 'Driftsinntekter
161 'Driftsresultat
125 'Årsresultat
10,2 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
94,3 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
1,5 %
lav
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
1,2 %
lav
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
29,5 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,06×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,05×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

1,9 mill.1 mill.2022
290 '−5 '2023
296 '−16 '2024
545 '125 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter545 400295 900290 4031 930 450
Driftskostnader384 655316 203297 253607 897
Driftsresultat160 745−20 303−6 8501 322 553
Resultat før skatt160 745−20 303−6 8501 322 553
Årsresultat125 380−15 836−5 3431 031 591
Driftsmargin29,5 %−6,9 %−2,4 %68,5 %
Nettomargin23 %−5,4 %−1,8 %53,4 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler10 866 35110 906 89811 181 79911 188 649
Egenkapital10 247 47710 146 24110 319 08510 523 014
Sum gjeld618 874760 657862 714665 635
Kortsiktig gjeld101 467201 292254 5980
Egenkapitalandel94,3 %93 %92,3 %94,1 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

StyrelederHelge Skår
Styret1 medlemmer

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Kjøp og salg av egen fast eiendom i Lyngdal · Alle bransjer i Lyngdal

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by75,5 %

    Median av 17 selskaper · vi har lest 100 % av de 17 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 48,1 % og 94,1 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    9 538 av 12 276 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler82,3 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 100 % av de 17 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 69,7 % og 92,0 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone73,8 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 100 % av de 17 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 63,9 % og 75,5 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by8,6 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 100 % av de 17 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −51,1 % og 34,3 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    9 538 av 12 276 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler8,6 %

    Median av 3 selskaper · vi har lest 100 % av de 17 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −667,2 % og 26,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone8,6 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 100 % av de 17 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −110,6 % og 39,8 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by0,21×

    Median av 7 selskaper · vi har lest 100 % av de 17 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,04× og 0,95×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    9 538 av 12 276 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler0,05×

    Median av 3 selskaper · vi har lest 100 % av de 17 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,02× og 0,13×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,05×

    Median av 5 selskaper · vi har lest 100 % av de 17 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,03× og 0,21×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−0,3 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 100 % av de 17 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −2,0 % og 2,1 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    9 538 av 12 276 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler−0,2 %

    Median av 6 selskaper · vi har lest 100 % av de 17 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,4 % og 1,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone1,9 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 100 % av de 17 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −2,0 % og 2,1 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data