Vestegn bilen ApS
Årsregnskap 1899–2025, lest fra 8 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−4 270 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 1899 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | — | −10 751 | −546 | −132 605 | −8 927 | −7 244 | 0 |
| Resultat før skatt | 26 684 | 15 064 | −3 900 | 428 | −12 678 | −433 401 | −9 224 | −7 244 | 0 |
| Årsresultat | 26 684 | 15 064 | −3 900 | 428 | −12 678 | −433 401 | −9 224 | −7 244 | 0 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 1899 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 804 416 | 661 188 | 601 770 | 431 564 | 330 114 | 47 740 | 809 017 | 412 856 | 0 |
| Egenkapital | −4 270 | −30 954 | −46 019 | −42 119 | −42 547 | −29 869 | 403 532 | 412 756 | 0 |
| Sum gjeld | 808 686 | 692 142 | 647 789 | 473 683 | 372 660 | 77 609 | 405 485 | 100 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 808 686 | 692 142 | 647 789 | 473 683 | 372 660 | 77 609 | 405 485 | 100 | 0 |
| Egenkapitalandel | −0,5 % | −4,7 % | −7,6 % | −9,8 % | −12,9 % | −62,6 % | 49,9 % | 100 % | — |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 9 av 9 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.